امروزه به دلیل گسترش ادارات و مراکزدولتی و خصوصی، افراد به جهت حفظ امنیت از کالا و اسناد و مدارک خود، به دنبال محصولاتی هستند که علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در بهینه سازی فضای مورد استفاده نیز صرفه جویی گردد. شرکت های بسیاری در ایران وجود دارند که توانسته اند باتولید محصولات بسیار کاربردی، نیازهای عمومی کاربران را برآورده نمایند. یکی از محصولاتی که در جهت بایگانی نمودن میتوان به آن اشاره نمود، بایگانی ریلی می‌باشد، که با استفاده از این محصول منحصر به فرد میتوانید اسناد و مدارک و محصولات خود را در سازمان ها، ارگان ها، بیمارستان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و غیره نیز بایگانی نمایید. بایگانی ریلی از تعدادی قفسه تشکیل شده است که به وسیله ریل هایی که در زیر این محصول تعبیه شده است میتوانید این محصول را به چپ و راست حرکت دهید. در ادامه میخواهیم شما عزیزان را با یکی از محصولات پرکاربرد به نام بایگانی ریلی اتوماتیک بیشتر آشناکنیم، پس با ما همراه باشید.

بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک چیست؟

این بایگانی ریلی یک سیستم هوشمندی است که ساختار اصلی آن همانند بایگانی ریلی مکانیکی میباشد این محصول تنها تفاوتی که با سیستم های دیگر دارد این است که دارای یک ریموت کنترل، برد روشنایی هوشمند، سنسور طولی و سنشور چپقی میباشد که هر کدام از این قطعات نقش بسزایی را در عملکرد این محصول دارند. همانطور که میدانید بایگانی ریلی اتوماتیک در سازمان ها مراکزی که دارای فضای گسترده ای هستند و دارای افراد بیشتری میباشند مورد استفاده قرار میگیرد. همین امر سبب میگردد تا افرادی که به دنبال یک سیستم هوشمند و با کیفیتی هستند که بتوانند به وسیله آن در مصرف برق صرفه جویی نموده و باعث کاهش نیروی انسانی باشند از این محصولات استفاده نمایند. در ادامه میخواهیم اجزای اصلی این محصول منحصر به فرد را به شما معرفی کنیم پس تا اخر این مطلب همراه ما باشید.

اجزای اصلی بایگانی ریلی اتوماتیک

تمامی محصولاتی که تولید میگردند دارای قطعات منحصر به فردی هستند که هر کدام از این قطعات وظایف مختلفی را بر عهده دارند. سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک صنعت بایگان نیز دارای اجزای اصلی و کاربردی میباشد که این اجزا در عملکرد این محصول تاثیر بسزایی دارد. از جمله اجزای اصلی این محصول شامل: فرمان، ریموت کنترل، رایانه، پنل می‌باشد. در ادامه به بررسی هر کدام از این محصولات میپردازیم.

فرمان

در تمامی سیستم های بایگانی ریلی صنعت بایگان فرمان نقش بسیار اصلی را درعملکرد محصولات دارد به گونه ای که میتوانید از فرمان بایگانی ریلی اتوماتیک در کارهای روزمره خود نیز استفاده نمایید. همچنین در صورت قطع ناگهانی برق میتوانید از این قطعه کاربردی جهت انجام کارهای روزمره خود بهره مند شوید. این فرمان آلومینیومی میباشد که در عین سبک بودن دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارد. با چرخاندن فرمان میتوانید کابین های بایگانی ریلی را به آسانی جابه جا نمایید.

ریموت کنترل

با استفاده از ریموت کنترل میتوانید از راه دور کابین های بایگانی ریلی اتوماتیک خود را باز نمایید.

رایانه

رایانه یکی از کاربردی ترین قطعات بر روی بایگانی ریلی اتوماتیک است، به وسیله نرم افزار کاربردی میتوانید درب ها را باز و بسته نمایید.

پنل

از طریق پنل هایی که بر روی بایگانی ریلی اتوماتیک تعبیه شده است میتوانید درب کابین ها را باز و بسته نمایید. با فشردن دکمه میتوانید کابین ها را باز و با فشردن دکمه دیگر میتوانید کابین مورد نظر خود را ببندید.

بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک

مزایای بایگانی ریلی اتوماتیک

 • کاهش مصرف بهینه در گاز و انرژی
 • امنیت بسیار بالا در ذخیره سازی اسناد، مدارک، محصولات
 • محدود نمودن دسترسی افراد و کارکنان به محتوای داخل سیستم بایگانی اتوماتیک
 • کاهش هزینه برق به دلیل وجود برد روشنایی
 • مقاوم در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی ازجمله بارندگی، گرد و غبار، غیره
 • امکان دسترسی سریع به داده ها
 • صرفه جویی نمودن در زمان
 • وجود سنسور چپقی در داخل راهرو امکان امنیت را در این سیستم افزایش میدهد.
 • وجود ریموت کنترل باعث میگردد تا بتوانید از فاصله دور سیستم بایگانی ریلی خود را کنترل نمایید.
 • کاهش نیروی انسانی
 • امکان کپی گیری از اسناد
 • قابلیت افزایش سرعت جستجوی اطلاعات و یا محصولات

قیمت و خرید بایگانی ریلی اتوماتیک

محصولات بایگانی ریلی یکی از پرطرفدارترین محصولات مدرن در ادارات و مراکز دولتی است که به واسطه این محصولات بی نظیر میتوانید فضاهای اضافی را حذف نموده و یک فضای بهینه را برای انجام امورات خود در نظر بگیرید. بایگانی ریلی دارای انواع بسیار مختلفی همانند بایگانی ریلی ترکیبی، و بایگانی ریلی چند منظوره، بایگانی ریلی برقی-الکترونیک و بایگانی ریلی اتوماتیک و غیره میباشد. عزیزان میتوانید جهت خرید کالای مورد نظر خود با کارشناسان ما در مجموعه صنعت بایگان در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را بسته به نیاز شما عزیزان به شما ارائه دهند. لازم به ذکر است صنعت بایگان ارسال به تمامیه نقاط ایران را برای خرید محصولات باکیفیت خود فراهم نموده است.

ثبت سفارش