بایگانی ریلی یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین تجهیزاتی است که امروزه مورد استفاده سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی بسیار قرار گرفته است. بایگانی ریلی بهترین محل جهت ذخیره سازی کالا و اسناد، مدارک اشخاص میباشد که میتوانید در طولانی از آن استفاده نمایید. امروزه سیستم بایگانی ریلی بسیار متنوع شده است و شرکت ها می توانند بسته به نیاز خود، سیستم مورد نظر خود را تهیه نمایند. مجموعه صنعت بایگان یکی از قدیمی ترین و اولین مجموعه های تولید محصولات قفسه های ریلی اعم از مکانیکی، برقی الکترونیکی، ترکیبی و غیره می باشد. در ادامه می خواهیم شما عزیزان را با یکی از محصولات بسیار کاربردی صنعت بایگان به نام بایگانی ریلی ترکیبی آشنا کنیم که این محصول بیشتر مناسب راهروهای طولانی و کم عرض میباشد. پس با ما همراه باشید.

بایگانی ریلی ترکیبی

بایگانی ریلی ترکیبی چیست؟

بایگانی ریلی ترکیبی یکی از زیر مجموعه های سیستم بایگانی ریلی میباشد که اصولا برای فضاهایی با طول بسیار زیاد ولی عرض کم مورد استفاده قرار میگیرد. بایگانی ریلی ترکیبی همانند قفسه ثابت و بایگانی ریلی است. که دارای حداقل دو قفسه و بیشتر در پشت و یک قفسه کمتر به نسبت تعداد قفسه پشت در جلوی سیستم قفسه ریلی تعبیه شده است. در هنگام نصب بایگانی ریلی ترکیبی باید قفسه ثابتی که بر روی این محصول تعبیه شده است به دیوار چسبیده و یا در موازات دیوار قرار گیرد. وجود ریل هایی که در زیر این محصول تعبیه شده است باعث میگردد تا قفسه های جلویی که متحرک هستند بتوانند بر روی ریل ها حرکت نمایند. البته امکان حرکت کمد ریلی ترکیبی توسط 4 چرخ در زیر شاسی انجام میگیرد بدین صورت که در هنگام حرکت دادن کابین های متحرک جلویی میتوانید آنها را بر روی ریل ها به کمک دست حرکت داده و جابه جا نمایید. هنگام استفاده نمودن از این محصول باید این سیستم را بر روی زمین نصب نمایید. همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد تعداد قفسه های متحرک جلویی باید نسبت به قفسه هایی که در پشت قرار میگیرند کمتر باشد تا دسترسی به شلف هایی که به صورت ثابت هستند هموار گردد. اگر به پهلو یا همان گوشه های بایگانی ریلی ترکیبی توجه کرده باشید، پهلوهای این قفسه ریلی در مدل های مختلفی همچون فلزی روشن، تیره، ام دی اف، لترون قابل نصب میگردد.

بایگانی ریلی ترکیبی

اجزای اصلی بایگانی ریلی ترکیبی

تمامی محصولاتی که تولید میگردند دارای اجزای منحصر به فردی هستند که هر کدام از قطعات کارایی منحصر به فردی دارند که در صورت نبود هریک از آن ها، سیستم مورد نظر باعث بروز مشکلاتی میگردد. در بایگانی ریلی ترکیبی نیز این قاعده صدق میکند و این محصول نیز دارای اجزای اصلی شامل ستون، سینی، شاسی کف و شاسی سقف، درب و قفل است در ادامه به بررسی هرکدام از این قطعات پرکاربرد میپردازیم.

ستون قفسه ریلی 

همانطور که میدانید ستون ها اجزای اصلی یک سیستم بایگانی ریلی است که نقش بسزایی را در مقاومت محصولات دارند، بایگانی ریلی ترکیبی میتواند به کمک این ستون ها کالاهای سنگین را نیز تحمل نماید.

سینی قفسه ریلی

سینی های بایگانی ریلی ترکیبی روی ستون ها به کمک پین متصل میشوند و میتوانید بر روی سینی ها اسناد و مدارک خود را قرار دهید. برخی موقع احتمال دارد سینی مورد نظر بر روی مکان خود فیکس نباشد در موارد میتوانید از غش گیر جهت فیکس نمودن سینی های خود استفاده نمایید. سینی هایی که در کمد ریلی ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرند دارای ابعاد و اندازه های بسیار متفاوتی هستند که کاربران میتوانند بسته به نیاز خود، سینی مورد نظر خود را سفارش دهند. لازم به ذکر است سینی هایی که برای زونکن، پوشه ها و غیره استفاده میگردد با یکدیگر متفاوت است.

شاسی کف و سقف 

همانطور که میدانید شاسی ها جز اصلی سیستم بایگانی ریلی ترکیبی میباشند بدین منظور که استفاده نمودن از شاسی های سقف سبب محافظت نمودن محصول و اسناد بایگانی مورد نظر در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی از جمله رطوبت، آب و غیره میباشد. استفاده از شاسی کف نیز سبب میگردد تا یونیت ها بر روی شاسی کف قرار گیرند و همینطور به راحتی بتوان کابین مورد نظر را بر روی ریل حرکت داد.

چرخ کمد ریلی

یکی از مزیت های بایگانی ریلی ترکیبی این است که بر روی کابین های جلویی این سیستم چرخ هایی تعبیه شده است تا بتوانید هر مقدار کابینی که میخواهید را بر روی ریل ها نصب نمایید همین امر سبب میگردد تا کابین های جلویی به آسانی بر روی ریل ها شروع به حرکت کنند. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که هر چقدر کابین جلویی به محصول اضافه کردید باید کمتر از کابین های عقب باشند برای مثال: اگر دارای 4 کابین جلویی هستید باید کابین عقب یک کابین بیشتر از کابین جلویی باشد.

درب و قفل 

قفل و درب بایگانی ریلی ترکیبی از اجزای اصلی این سیستم میباشد که به امنیت این محصول کمک بسیاری میکند بدین صورت که با تعبیه شدن درب ها بر روی یک سیستم بایگانی ریلی از دسترسی افراد به اسناد و مدارک جلوگیری میگردد، همین امر سبب میشود تا بتوانید یک سیستم با امنیت بالا را برخوردار باشید.

بایگانی ریلی ترکیبی

بایگانی ریلی ترکیبی

مزایای قفسه ریلی ترکیبی

  • بایگانی ریلی ترکیبی را میتوانید در راهروها بسیار طولانی و فضاهایی که با طول زیاد و عرض کم می‌باشند، نصب نمایید.
  • قابل استفاده در پشت میز پذیرش، ادارات، سازمان ها، ارگان های دولتی و خصوصی، آموزش و پرورش، مراکز درمانی، کتابخانه ها و غیره
  • دارای کیفیتی مطلوب به همراه قیمتی مقرون به صرفه
  • دسترسی هرچه آسان تر به اسناد و مدارک مورد نظر
  • وجود درب و قفل تعبیه شده بر روی این سیستم، سبب امنیت هر چه بیشتر این محصول میگردد.
  • صرفه جویی بهینه در فضا
  • کاهش زمان جستجوی اسناد و مدارک در بایگانی ریلی ترکیبی
  • قابلیت تنظیم طبقات
  • جهت زیبا نمودن محیط بایگانی مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت و خرید قفسه ریلی ترکیبی

مجموعه صنعت بایگان در تهران با بیش ازچندین سال سابقه در تولید محصولات بایگانی ریلی توانسته است با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات را تولید نموده و به بازار عرضه نماید. سیستم هایی که در این مجموعه تولید میگردد شامل بایگانی ریلی مکانیکی، کمد ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی برقی الکترونیکی، بایگانی ریلی متحرک چندمنظوره، قفسه ثابت، قفسه ثابت فلزی، قفسه دوار، بایگانی ریلی کتابخانه، بایگانی ریلی انبار و غیره میباشد. عزیزان میتوانید جهت خرید و مشاوره محصول مورد نظر با کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما عزیزان به شما ارایه دهند.

ثبت سفارش