اسناد و مدارک در هر ارگان و سازمان یکی از با ارزش ترین اطلاعات آن مجموعه محسوب میگردد که مدیران، این اطلاعات را حتی در طولانی مدت نیز از آنها نگهداری میکنند. البته این مورد را باید یادآور شد که در نگهداری از اسناد و مدارک باید سیستم‌هایی در سالن ها قرار گیرد که بتوانند بدون هیچ گونه آسیب از اطلاعات و اسناد و غیره مراقبت نماید. خوشبختانه مجموعه های بسیاری به تولید سیستم های بایگانی پرداخته اند. که هر کدام از این سیستم ها دارای کارایی منحصر به فردی هستند. بایگانی ریلی کتابخانه از خانواده بایگانی ریلی مکانیکی میباشد. مجموعه صنعت بایگان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان بایگانی ریلی است که توانسته با تولید محصولات گسترده نیازهای کاربران بسیاری را فراهم نماید. یکی از محصولاتی که در ارگان های دولتی و خصوصی، آموزش و پرورش، بیمارستان ها و مراکز خدماتی و کتابفروشی ها از آن استفاده میگردد بایگانی ریلی کتابخانه است که افراد میتوانند کتاب ها، جزوات، بروشورها و اطلاعات و اسناد خود را در داخل این سیستم نگهداری نمایند. بایگانی ریلی کتابخانه با استفاده از تکنولوژی جدیدی که دارد میتواند، با توجه به اندازه اسناد، کتاب ها، مجلات و زونکن ها طراحی گردد و در مجموعه صنعت بایگان جهت نگهداری کتاب در بایگانی ریلی کتابخانه، از سینی های نگهدارنده کتاب استفاده می‌شود که معمولا با عرض 25 سانتی متر محاسبه میگردد.

بایگانی ریلی کتابخانه

بایگانی ریلی کتابخانه

سینی نگهداری زونکن در بایگانی ریلی کتابخانه برابر با 30 سانتی متر است. این بایگانی ریلی عموما شامل دو بخش است که بایگانی ریلی متحرک و ثابت را تشکیل میدهد. در فضای اصلی کتابخانه عموما از قفسه های ثابت کتابخانه استفاده میشود به دلیل آنکه کتاب ها و اطلاعاتی که در روزمره از آن ها استفاده نمیگردد در این فضا بایگانی گردد. فضای دوم این سیستم شامل بایگانی ریلی متحرک است که شامل کتاب ها و مقالات، بنرهایی که در طول روزمره از آنها استفاده میگردد در این فضا قرار میگیرد. بر روی این کابین فرمانی قرار دارد که میتوانید با استفاده از این فرمان، کابین جلویی این سیستم را بر روی ریل های تعبیه شده حرکت دهید تا بتوانید به اسناد کابین عقبی این محصول دسترسی داشته باشید. یکی از قابلیت های سیستم بایگانی ریلی حذف نمودن راهروهای اضافی است که میتوانید از این محصول در فضاهای بسیار کمی همچون کتابخانه و کتابفروش ها استفاده نمایید. با استفاده از سیستم قفسه ریلی میتوانید با صرفه جویی در فضا، اسناد، کتاب، زونکن های بسیار زیادی را در داخل این محصول قرار دهید و همچنین کابینی که در پشت این محصول تعبیه شده است باید به دیوار متصل گردد. در ادامه به بررسی اجزای اصلی سیستم بایگانی ریلی کتابخانه میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

اجزای اصلی بایگانی ریلی کتابخانه

تمامی قطعاتی که در بایگانی ریلی استفاده میگردد دارای عملکرد متفاوتی هستند که در صورت اختلال یا خرابی هرکدام از محصولات باعث بروز مشکلاتی در سیستم میگردد قفسه ریلی دارای اجزای اصلی شامل فرمان، ستون، سینی، شاسی کف و شاسی سقف، چرخ، ضربه گیر، جاکارتی، ریل و استپ ریل، درب وقفل درب است در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

فرمان

فرمان بایگانی ریلی کتابخانه یکی از اصلی ترین قطعات در این محصول است که به وسیله آن میتوانید کابین های جلویی این سیستم را به حرکت در آورید.

ستون

وجود ستون ها در بایگانی ریلی کتابخانه سبب میگردد تا مقاومت محصول بالا رود و این ستون ها بتوانند بارها و یا اسناد بسیار سنگین را تحمل نمایند.

سینی

تمامی اسناد و مدارک بر روی سینی ها قرار میگیرد و هنگامی که میخواهید این سینی ها را در جای خود فیکس کنید باید از غش گیر استفاده نمایید. سینی های استفاده شده در قفسه ریلی در ابعاد و اندازه های متفاوتی هستند به صورتی که برای زونکن ها، پوشه ها و موارد دیگر از سینی هایی با ابعاد و اشکال متفاوت، استفاده میگردد.

شاسی کف و شاسی سقف

شاسی کف و شاسی سقف هم از اصلی ترین اجزای یک سیستم هستند به صورتی که با قرار دادن شاسی سقف میتوانید اطلاعات، اسناد و مدارک خود را در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی محافظت نمایید و وجود شاسی کف مبنی بر این است که تمامی اسکلت یک محصول بر روی شاسی کف قرار میگیرد و به وسیله شاسی کف میتوانید بایگانی ریلی کتابخانه خود را بر روی ریل ها حرکت دهید.

چرخ

چرخ ها هم در زیر کابین جلویی بایگانی ریلی کتابخانه تعبیه شده اند که به وسیله آنها میتوانید کابین های جلویی را بر روی ریل ها حرکت دهید تا افراد بتوانند به اطلاعات بایگانی شده در کابین های عقبی دسترسی داشته باشند.

ضربه گیر

وجود ضربه گیر در بین کابین ها به جهت مراقبت از بدنه های کابین های در حال حرکت تعبیه شده است.

ریل و استپ ریل بایگانی ریلی کتابخانه

در  تمامی محصولات بایگانی ریلی ریل و استپ ریل مشترک است بدین صورت که با استفاده از ریل میتوانید کابین ها را به حرکت در آورید و با قرار دادن استپ ریل به انتهای هر ریل میتوانید از خارج شدن کابین ها از روی ریل جلوگیری نمایید.

قیمت و خرید بایگانی ریلی کتابخانه

قیمت و خرید محصولات بایگانی ریلی با توجه به قابلیت آنها با یکدیگر متفاوت است عزیزان میتوانید جهت خرید محصول مورد نظر اعم  مکانیکی، برقی-الکترونیکی، ترکیبی، بایگانی ریلی چند منظوره، قفسه ثابت و غیره با کارشناسان خرید ما در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارایه دهند.

ثبت سفارش