اکثر شرکت‌ها و ارگان‌ها به جهت سهولت بایگانی و دسترسی خود به دنبال سیستمی هستند که بتوانند نیاز خود به یک سیستم جامع بایگانی را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند. بایگانی ریلی مکانیکی یکی از محصولات قدیمی و در عین حال کاربردی صنعت بایگانی میباشد که دارای مدل های متفاوتی از انواع سیستم بایگانی ریلی است. به وسیله سیستم قفسه ریلی مکانیکی میتوانید اسناد، مدارک و کالاهای خود را در طولانی مدت، بدون هیچ گونه آسیبی نگهداری کنید.

کمد ریلی مکانیکی یکی از انواع سیستم بایگانی ریلی می‌باشد که به دلیل قیمت مقرون به صرفه، کیفیت ساخت بالا و عملکرد مطلوب، محبوبیت بالایی بین سازمان‌ها و ارگان‌ها جهت سیستم بایگانی دارد. در این مطلب میخواهیم شما را با این محصول منحصر به فرد آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

بایگانی ریلی مکانیکی

بایگانی ریلی مکانیکی

بایگانی ریلی مکانیکی چیست؟

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد، بایگانی ریلی مکانیکی یکی از محصولات بسیار کاربردی و پرفروش در بین انواع سیستم بایگانی ریلی میباشد. این محصول در جهت نگهداری اسناد و مدارک در سازمان های دولتی و خصوصی، ارگان ها، فروشگاه‌ها، آموزش و پرورش و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. تکنولوژی قفسه ریلی مکانیکی بیش از چندین سال است که وارد ایران شده و همواره شرکت‌های بسیاری به تولید این محصول پرداخته اند.

مجموعه صنعت بایگان نیز یکی از قدیمی ترین تولید کننده‌های سیستم بایگانی ریلی است. این سیستم بایگانی یکی از کالاهای با قیمت مناسب بوده که با حذف نمودن راهروهای اضافی، فضای بیشتری را جهت بایگانی نمودن اسناد و مدارک در نظر گرفته است، همچنین با وجود کابین هایی که دارای چرخ هایی در زیر شاسی هستند، میتوانید این محصول را بر روی ریل های تعبیه شده جابه جا نمایید. در گذشته پیش از تولید قفسه ریلی، افراد از قفسه ثابت فلزی جهت انجام امورات و بایگانی نمودن اسناد خود استفاده میکردند اما امروزه با توجه به تکنولوژی و تولید محصولات بایگانی ریلی همچون بایگانی ریلی برقی-الکترونیک، بایگانی اتوماتیک و بایگانی ترکیبی و غیره افراد ترجیح میدهند از محصولاتی با امکانات بیشتر استفاده نمایند. در ادامه به ویژگی و کاربردهای کمد ریلی مجموعه صنعت بایگان میپردازیم.

مزایای کمد ریلی مکانیکی

  • بهینه سازی فضای ذخیره سازی
  • افزایش عمر طولانی در بین اسناد و محصولات
  • مقاوم در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی
  • دارای ظرفیت بیشتر به نسبت قفسه ثابت
  • افزایش امنیت در نگهداری اسناد و کالاها
  • قابلیت سفارش ابعاد طبق سفارش مشتری
  • مونتاژ و دمونتاژ بسیار آسان در حین جابه جایی
  • استفاده نمودن از این محصول در تمامیه مکان ها از جمله راهروهای باریک
  • دارای ظاهری زیبا
  • اسکلت فلزی بسیار بادوام و مستحکم
بایگانی ریلی مکانیکی

اجزای بایگانی ریلی مکانیکی

اجزای اصلی کمد ریلی

همه محصولاتی که در کارخانه ها تولید میگردند دارای اجزایی هستند که هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی را دارند. بایگانی ریلی مکانیکی نیز دارای محصولاتی میباشد که نمونه ای از این محصولات که اجزای اصلی این سیستم را در برمیگیرد، شامل فرمان، ستون، سینی، شاسی کف و سقف، چرخ، ضربه گیر، جاکارتی، ریل و استب ریلی، درب و قفل درب است. در ادامه با  توضیحات این محصولات آشنا میشویم.

فرمان 

یکی از اجزای مهم در بایگانی ریلی فرمان است، که به وسیله فرمان میتوانید درب کابین را باز و بسته نمایید و با استفاده از فرمان، انتقال نیرو به وسیله زنجیر و چرخ دنده ها فراهم میگردد و همین امر سبب میشود تا کابین ها بر روی ریل ها حرکت کنند.

ستون

ستون هایی که در بایگانی ریلی تعبیه شده اند با فاصله 100 سانتی متر به جهت تفکیک نمودن هر دهانه در دو طرفه سینی قرار میگیرند. ستون ها نقش بسیاری را در مقاومت محصولات دارند و با استفاده از ستون‌ها میتوان بارهایی با سنگینی بسیار بالا را تحمل نمود.

بایگانی ریلی مکانیکی

ستون بایگانی ریلی مکانیکی

سینی 

سینی هایی که در بایگانی ریلی مورد استفاده قرار میگیرند روی ستون ها به وسیله پین متصل میشوند و میتوانید اسناد و مدارک خود را بر روی این سینی ها قرار دهید. لازم به ذکر است جهت فیکس شدن سینی ها میتوانید از غش گیر نیز استفاده نمایید و هنگامی که اسناد سنگینی را بر روی سینی بایگانی ریلی قرار میدهید سنگینی اسناد و مدارک و کالاها به ستون های شاسی که در پایین ترین قسمت محصول هستند انتقال پیدا میکند. سینی هایی که در قفسه ریلی استفاده میگردد دارای ابعاد و اندازه های بسیار متنوعی هستند که اشکال سینی بر اساس زونکن، پوشه ها، و غیره قابل تغییر است و عموما سینی هایی که در قفسه های فروشگاهی استفاده میگردد با سینی های اداری کاملا متفاوت هستند.

شاسی

شاسی کف یکی از اجزای اصلی در بایگانی ریلی مکانیکی میباشد که در پایین ترین قسمت بدنه محصول قرار میگیرد. بر روی این شاسی کلیه یونیت ها قرار گرفته و میتوان گفت حکم اسکلت یک محصول را در بردارد. نکته ی دیگر این است که شاسی های کف بایگانی ریلی مکانیکی به صورت متحرک بوده تا یونیت ها بر روی ریل ها به آسانی حرکت کنند. با استفاده از شاسی سقف میتوانید محتویاتی که داخل کمد ریلی مکانیکی قرار میدهید را بپوشانید، همین امر سبب میگردد تا شاسی سقف در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی اسناد و مدارک و کالای کاربران را محافظت نماید.

چرخ 

یکی ازقابلیت های بسیار موثر در این محصول این است که چرخ هایی در قسمت زیرین بایگانی ریلی مکانیکی تعبیه شده است که بتوانید به آسانی کابین مورد نظر خود را بر روی ریل های تعبیه شده حرکت دهید.

ضربه گیر 

به دلیل آنکه کابین ها در بایگانی ریلی جابه جا میشوند، بین کابین ها ضربه گیر قرار میدهند تا در هنگام برخورد دو کابین به یکدیگر، آسیبی به کابین ها وارد نگردد.

جاکارتی

یکی از کاربردی ترین قابلیت هایی که در بایگانی ریلی مکانیکی میباشد این است که جاکارتی را بر روی همه کابین های خود تعبیه کرده است و با استفاده از این قابلیت میتوانید زونکن و کالای خود را شماره یا تاریخ گذاری کنید و در صورت جستجوی اسناد و مدارک مربوطه با توضیحات ذکر شده بر روی جاکارتی بتوانید به آسانی مدارک خود را پیدا کنید.

جاکارتی بایگانی ریلی مکانیکی

جاکارتی بایگانی ریلی مکانیکی

ریل و استپ ریلی

در سیستم بایگانی ریلی مکانیکی ریل هایی در زیر کابین ها تعبیه شده است که بتوانید به وسیله آنها کابین های خود را جابه جا نمایید و وجود استپ ریل در انتهای هر ریل باعث میگردد تا کابین ها از مسیر خود خارج نگردند.

درب و قفل درب 

بر روی سیستم های بایگانی ریلی مکانیکی درب هایی تعبیه شده است که بتوانید از اسناد و مدارک خود محافظت نمایید و وجود قفل درب قفسه ریلی مکانیکی بدین منظور است که تنها اشخاص خاصی به محتویات داخل سیستم بایگانی ریلی دسترسی داشته باشند.

قیمت کمد ریلی

جهت استعلام قیمت بایگانی ریلی مکانیکی میتوانید با کارشناسان مجموعه صنعت بایگان تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. مجموعه صنعت بایگان یکی از تولید کنندگان قدیمی در زمینه بایگانی ریلی میباشد که توانسته است محصولاتی همچون بایگانی ریلی برقی – الکترونیکی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی کتابخانه، بایگانی متحرک چند منظوره و غیره را تولید نماید. عزیزان میتوانید جهت خرید و مشاهده محصول مورد نظر باکارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید کمد ریلی 

خرید بایگانی ریلی مکانیکی با توجه به سازمان های مختلف، متفاوت است. هر کدام از سازمان‌ها بسته به بایگانی تعداد اسناد، مدارک و اطلاعاتشان سیستم جامعی را سفارش میدهند تا بتواند حجم اطلاعات آنها را برای بایگانی در بر بگیرد. اما سیستم های قفسه ریلی که در مجموعه صنعت بایگان طراحی شده‌اند، از لحاظ حجم و ابعاد قابل تغییر بوده و میتوانید بسته به فضا و محیط مد نظر خود آن را سفارش دهید. بهترین سیستمی که میتوانید برای ارگان و سازمان های خود آن را سفارش دهید. بایگانی ریلی مکانیکی است.

ثبت سفارش