شاید برایتان سوال باشد که مزیت بایگانی ریلی برقی الکترونیک نسبت به بایگانی ریلی مکانیکی به چه صورتی است. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های این دو سیستم بیشتر آشنا کنیم. اگر شما هم جز افرادی هستید که میخواهید برای محیط اداره خود سیستمی داشته باشید تا به کمک آن بتوانید پرونده، اسناد و مدارک خود را در طولانی مدت بایگانی نمایید. پیشنهاد ما به شما بایگانی ریلی است. با استفاده از بایگانی ریلی میتوانید اطلاعات و زونکن های خود را مدیریت نموده و دسترسی افراد را به اطلاعات و اسناد خود در بایگانی ریلی محدود کنید.

وجود راهروهای ثابت کابین های بایگانی ریلی فضای بسیار کمتری را به نسبت بایگانی ثابت اشغال میکند. همینطور میتوان گفت از لحاظ ظرفیت نگهداری قفسه بایگانی مکانیکی بیشتر از بایگانی ثابت است. البته این نکته را باید مدنظر داشت که این ظرفیت اصول چیدمان و محیط در نظر گرفته شده برای این سیستم نیز تا 80 درصد بیشتر خواهد شد.

این مورد را در نظر داشته باشید که نیروی وارد شده به بایگانی ریلی مکانیکی با نیروی وارد شده انسانی حرکت میکند. میتوان گفت استفاده از قطعه ای به نام گیربکس در کمدهای بایگانی ریلی مکانیکی استفاده شده است که امکان استفاده از کابین ها را برای افراد بسیار آسان میکند. در ادامه به ویژگی های کاربردی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی نسبت به قفسه ریلی مکانیکی میپردازیم، با صنعت بایگان همراه باشید.

مزیت بایگانی ریلی نسبت به بایگانی ریلی برقی الکترونیکی

مزیت بایگانی ریلی نسبت به بایگانی ریلی برقی الکترونیکی

ویژگی بایگانی ریلی برقی الکترونیک نسبت به بایگانی ریلی مکانیکی

 • نسبت به سیستم بایگانی ثابت ظرفیت بسیار بیشتری دارد.
 • از حداقل فضا میتوانید استفاده حداکثری داشته باشید.
 • به نسبت قفسه بایگانی ثابت امنیت بسیار بیشتری دارد و میتوانید به آسانی کابین های مورد نظر خود را قفل نمایید.
 • در کمترین زمان ممکن میتوانید به اسناد و مدارک خود دسترسی داشته باشید.
 • با بایگانی ریلی میتوانید در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی از جمله بارندگی، گرد و غبار میتوانید از اسناد خود مراقبت کنید تا آسیبی به آنها وارد نگردد.
 • یکی از رایج ترین ترین سیستم های بایگانی ریلی میباشد.
 • برای راهروهایی که شکستگی و باریک هستند استفاده میگردد و میتوانید به آسانی راهروهای اضافی را حذف نمایید و فضایی ایده آل داشته باشید.
 • با انواع سیستم های دیگر میتوانید این دو سیستم را ترکیب نمایید.
 • دارای بدنه یا همان اسکلت فلزی جهت دوام و ماندگاری هر چه بیشتر
 • مطابق با ابعاد و اندازه مشتری میتوانید سفارش دهید.
 • نیروی انتقال حرکت بسیار کم میباشد.
 • میتوانید به آسانی پرونده های بایگانی ریلی را تفکیک کنید.
 • طبقات در بایگانی ریلی برقی الکترونیک و بایگانی ریلی مکانیکی قابل تنظیم است.
 • ظرفیت فضای بایگانی ریلی به حداکثر میرسد.
 • پرونده و اسناد را میتوانید کدینگ نمایید.
 • در تمام اماکن قابل استفاده میباشد.
 • سبب زیبا سازی هر چه بیشتر فضا میگردد.
 • دارای قابلیت مونتاژ و جابه جایی بسیار آسان
 • هنگام نصب قفسه بایگانی ریلی از افراد مجرب استفاده میگردد.

مشخصات بایگانی ریلی

سیستم گردش هوا

با استفاده از سیستم گردش هوا میتوانید در طولانی مدت از اسناد و مدارک خود محافظت کنید.

بدنه

بدنه و قطعاتی که در این سیستم استفاده شده اند به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل میگردد. همانطور که در توضیحات به آن اشاره شد این سیستم ها دارای قابلیت تنظیم و افزایش طول، عرض، ارتفاع هستند. میتوانید آن ها را مونتاژ و دمونتاژ نیز کنید.

شاسی

شاسی یکی از اصلی ترین بدنه بایگانی ریلی میباشد که به وسیله آن میتوانید مقاومت و استحکام یک محصول را بالا ببرید.

مزیت بایگانی ریلی برقی الکترونیک

مزیت بایگانی ریلی برقی الکترونیک

مشخصات بایگانی ریلی الکترونیکی

حرکت اتوماتیک توسط رایانه

حرکت اتوماتیک بایگانی ریلی برقی الکترونیک باعث میگردد تا دسترسی افراد به اسناد 2 تا سه برابر افزایش یابد. با این فرآیند میتوانید به آسانی به پرونده مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

حرکت توسط ریموت کنترل

با استفاده از حرکت توسط ریموت کنترل میتوانید از راه دور نیز به فایل های خود دسترسی داشته باشید. با وارد نمودن شماره هر پرونده فایل و یا زونکن مورد نظر خود را باز کنید.

حرکت الکترونیکی توسط پنل

حرکت الکترونیکی توسط پنل یکی از مهم ترین بخش های یک سیستم بایگانی برقی الکترونیک میباشد. به کمک پنلی که بر روی فایل ها تعبیه شده است میتوانید راهرویی که فایل در آن موجود میباشد را به آسانی به حرکت در آورید.

سیستم روشنایی هوشمند

بااستفاده از سیستم روشنایی هوشمند هم در سیستم بایگانی ریلی مکانیکی و هم سیستم بایگانی ریلی برقی الکترونیکی میتوانید به محض آنکه به راهروهای این محصولات وارد شدید به راهرو به صورت اتوماتیک روشن گردد و در هنگام خروج نیز راهرو به صورت خودکار خاموش شود.

چشم هوشمند

چشم هوشمند یکی از مهم ترین بخش در قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی میباشد که امنیت آن را ایجاد میکند. هنگامی که شی و یا فردی در داخل کابین ها حضور داشته باشد از حرکت بی موقع دستگاه خودداری میکند و از آسیب رساندن به فرد یا شی جلوگیری میکند.

سنسور تثبیت کننده شرایط

وجود سنسور تثبیت کننده شرایط میتواند سیستم بایگانی ریلی برقی الکترونیک و بایگانی ریلی را ایمن نماید و بر اساس استانداردها تست میکند.

ارتباط هوشمندانه با رایانه

 ارتباط هوشمندانه با رایانه میتواند این امکان را در سیستم بایگانی ریلی برقی الکترونیک فراهم نماید که بتوانید به صورت مستقیم با رایانه ارتباط مستقیم را داشته باشید تا مدیریت ورود و خروج مدارک به داخل کابین ها را به آسانی کنترل و مدیت کنید که همینامر سبب میگردد تا امنیت ایسن سیستم تامین گردد.

نتیجه گیری

مجموعه صنعت بایگان یکی ازمجموعه های قدیمی و معتبر در زمینه تولید انواع محصولات بایگانی ریلی میباشد که توانسته است با توجه به نیاز افراد و کمپانی های مختلف، محصولاتی با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه را برای کاربران خود فراهم نماید در این مجموعه میتوانید انواع بایگانی ریلی از جمله بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی الکترونیکی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی برقی الکترونیک و غیره را خریداری نمایید. همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد، بیشتر سیستم های استفاده شده در این مجموعه، مونتاژ و دمونتاژ و همچنین میتوانید در ابعاد و سایزهای مختلف، بسته به محیط مد نظر خود آن را تهیه نمایید. امیدوارم از مقاله مزیت بایگانی ریلی برقی الکترونیک نسبت به بایگانی ریلی مکانیکی لذتبرده باشید.