کمد بایگانی دوار یکی از محصولاتی میباشد که به صورت چرخشی بوده و دسترسی بسیار آسانی دارد. استفاده نمودن از این محصول دارای مزایای بسیاری برای سازمان و ارگان ها دارد. بایگانی نمودن اطلاعات و اسناد از جمله موارد بسیار مهمی میباشد که معمولا ارگان و سازمان های بسیاری با آنها چالش دارند. زیرا باید در فضای بسیار کم، بتوانند بایگانی اطلاعات خود را انجام دهند، و اینکه در طولانی مدت به اطلاعات و اسناد آنها آسیبی وارد نگردد. از جمله مزایایی که میتوان درخصوص بایگانی دوار بیان نمود شامل:

 • فضای دسترسی آن بالا میباشد
 • میتوانید اسناد و اطلاعات خود را در فضای کم قرار دهید.
 • صرفه اقتصادی

از بایگانی دوار استفاده های متعددی میگردد، به گونه ای که میتوانید در سایز و ابعاد متنوعی این محصولات را سفارش دهید. لازم به ذکر است، فضایی که میتواند یک قفسه دوار اشغال نماید بسیار کمتر از بایگانی ریلی میباشد و دسترسی به پرونده ها در کمدهای ثابت برای کاربر بسیار سخت و دشوار بوده و در برخی موارد میتوانیم بگوییم که حجم محدودی از اسناد قابل نگهداری هستند همین محدودیت ها باعث شده است تا اشکال جدیدتر و مفید تری از محصولات طراحی و تولید شوند.

کمد بایگانی دوار

کمد بایگانی دوار

کمد بایگانی دوار چیست؟

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد کمد بایگانی دوار، نمونه ای از محصولات بایگانی میباشد که به گونه ای طراحی شده است که میتواند فضای کمتری را اشغال نمایند و دسترسی آسان و سریع تری را برای کاربر فراهم نماید. این کمدها، امکان بایگانی نمودن انواع زونکن ها در کمترین فضا را ایجاد کرده است. این محصولات یکی از پرکاربردترین محصولات و تجهیزات اداری هستند که میتوانیم بگوییم ظرفیت هر کدام از این کمدها 100 زونکن میباشد و بر اساس تعداد طبقات یک کمد نیز قابل تنظیم است.

این کمدها برای کاربرانی طراحی شده اند که میخواهند دسترسی مداومی به قفسه بایگانی خود داشته باشند تا آسان تر به پرونده های خود رسیدگی کنند. هنگامی که احتیاج به بایگانی نمودن اسناد و مدارک بیش تر دارید کمد بایگانی دوار میتواند بهترین گزینه برای دفتر کار کوچک شما باشد.

کاربرد استفاده از کمد دوار

 • دارای قابلیت و کاربرد متنوع
 • افزایش ظرفیت بایگانی
 • دسترسی سریع به پرونده های مورد نیاز
 • قابلیت نگهداری انواع زونکن معمولی، پوشه، اوراق، فایل باکس، زونکن آویز
 • قابلیت استفاده نمودن فضاهای اداری محدود
 • قابلیت استفاده در دفترهای اداری کوچک با فضای محدود جهت بایگانی

کمد بایگانی دوار با توجه به کاربردهای متنوعی که دارد به دو نمونه اصلی میتوان آن را طراحی و تولید نمود که در ادامه به هر کدام از آن ها میپردازیم.

کمد بایگانی دوار زونکن یکی از محصولات بسیار خاص میباشد که میتواند دسترسی به پرونده ها و نگهداری اسناد را آسان تر نماید. تعداد طبقه های کمد دوار با توجه به نیاز هرکدام از مجموعه ها میتواند تغییر کند. عموما ابعاد استاندارد این کمدها 90*90 میباشد که میتواند یک محیط کمتر از یک متر مربع را پوشش دهد.

ورق استفاده شده در این محصولات از نمونه های درجه یک بوده و حتی شما عزیزان میتوانید در ضخامت های بالاتر و پایین تر نیز آن را تهیه نمایید. لازم به ذکر است رنگ استفاده شده برای کمدها از نوع رنگ پودری الکترواستاتیک میباشدکه این رنگ ضد خش، ضد ضربه و حتی ضد رطوبت است.

کمد دوار پوشه خوری

کمد بایگانی دوار پوشه خوری به صورت ثابت میباشد. به صورتی که سینی نگهداری اسناد در این محصول حول یک محور خاص و به صورت دایره ای حرکت میکند. چرخش سینی دراین محصول باعث میگردد تا کاربر بتواند به راحتی از این کمد استفاده نماید و دسترسی بهتری به اسناد و مدارک خود داشته باشد. از جمله تفاوت عمده، کمدهای بایگانی با نمونه های ثابت و قدیمی درسینی های گردان آن است. ارتفاع در این کمدها یکسان بوده و میتوانید در انواع چهار و پنج طبقه، آن را تهیه نمایید. این بایگانی دوارمحل مناسبی برای انواع کاغذها، زونکن ها و پوشه های آویز میباشد.

کلام آخر

بایگانی نمودن اطلاعات، اسناد و مدارک یکی از اصلی ترین مواردی میباشد که در سازمان ها و ارگان ها باید به آنها توجه نمود. برخی از شرکت هایی که فضای کمتری دارند نمیتوانند از محصولات بایگانی ریلی استفاده نمایند، همین امر سبب میگردد تا افراد از کمد بایگانی دوار جهت بایگانی اسناد خود استفاده نمایند تا دسترسی آسانتری داشته باشند. مجموعه صنعت بایگان یکی از مجموعه های بسیار قدیمی و معتبر در تولید انواع قفسه های بایگانی ریلی نظیر بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، قفسه های ثابت و غیره میباشد. عزیزان میتوانید جهت خرید و مشاوره محصول مورد نظر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. امیدوارم مقاله همه چیز درمورد کمد بایگانی دوار برایتان مفید بوده باشد.

سوالات متداول

 • مزیت کمد بایگانی دوار در چیست؟

کمدهای بایگانی دوار به دلیل حالت چرخشی و متحرکی که دارند به نسبت کمدهای بایگانی ثابت بهتر بوده و دسترسی آسان تری دارند.

 • تفاوت کمد بایگانی دوار پوشه آویز و زونکن خور در چیست؟

تفاوت کمد بایگانی زونکن خور جهت قرار دادن زونکن ها در طبقات استفاده میگردد ولی کمد بایگانی پوشه آویز جهت قرار دادن اسناد در پوشه و آویز کردن آن مورد استفاده قرار میگیرد.