ابعاد بایگانی ریلی برای محاسبه قیمت قفسه بایگانی ریلی معیارهای بسیار متفاوتی است که این معیارها بسته به ارتفاع، عرض، عمق قفسه، سایز اسناد و مدارک در نظر گرفته میشود. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که ارتفاع قفسه باید به گونه ای باشد که بتوانید به بالاترین قسمت قفسه دسترسی پیدا کنید تا بتوانید به راحتی محصولات و یا اسناد و مدارک خود را بر روی آن قرار دهید.

بایگانی ریلی یکی از راه حل های بسیار کارآمد در جها نگهداری و مرتب سازی اسناد، اطلاعات در اداره ها و سازمان های مختلف میباشد. که این محصول کاربردی با توجه به نیازهای متفاوت هر سازمان، دارای ابعاد و اندازه های مختلفی است به گونه ای که بتواند با حفظ کارایی خود، محیط افراد را کاملا بهینه نماید.

مجموعه صنعت بایگان یکی از مجموعه های تولیدکننده انواع محصولات بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، بایگانی ریلی اتوماتیک و غیره میباشد. جهت خرید محصول مورد نیاز خود میتوانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

عوامل موثر بر ابعاد بایگانی ریلی

با استفاده از قفسه‌های ریلی، می‌توانید در مکان‌های مختلف و برای کاربردهای متنوع، در ابعاد و سایزهای متفاوت، کالاها و محصولات خود را آرشیو و یا ذخیره کنید. با توجه به اینکه نیازهای هر کسب و کار در زمینه‌ی بایگانی و ذخیره‌سازی ممکن است متفاوت باشد، شما می‌توانید قفسه‌هایی مناسب برای نیازهای خود پیدا کنید. استفاده از قفسه‌های ریلی، علاوه بر بهره‌وری از فضای بیشتر انبارهای شما، قابلیت سفارشی سازی بیشتر در انتخاب سایز و ابعاد قفسه‌ها را نیز داراست.

ابعاد فیزیکی و مشخصات فنی سیستم بایگانی ریلی، شامل ابعاد طول، عرض و ارتفاع و نیز ظرفیت ذخیره‌سازی است. ظرفیت یک سیستم بایگانی ریلی به حجم کالاها و محصولاتی اشاره دارد که در آن قابل ذخیره‌سازی هستند. این مقدار معمولاً به صورت حجم یا فضای ذخیره‌سازی اندازه‌گیری می‌شود. با توجه به نوع کالا و نیازهای کسب و کار، سیستم بایگانی ریلی باید دارای ظرفیت مناسبی باشد تا بتواند به صورت کامل نیازهای شما را برآورده کند. لذا قبل از انتخاب سیستم بایگانی ریلی، نیازهای خود را به دقت بررسی کرده و سپس ظرفیت مناسب برای سیستم خود را محاسبه کنید.

تعداد قفسه کمد ریلی

تمامی محصولات بایگانی ریلی دارای تعداد طبقات متفاوتی هستند که برای نگهداری و ذخیره اسناد، کالا و موارد دیگر استفاده میگردند. تعداد رک(قفسه) به ظرفیت کل سیستم بستگی دارد که به آن باید توجه نمود.

ارتفاع قفسه

ارتفاع قفسه بایگانی ریلی یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه نمود. عموما واحدهای استاندارد دارای 6 طبقه فضای ذخیره سازی هستند. اما موارد دیگری نیز به ارتفاع بایگانی ریلی بستگی دارد، که این موارد شامل ارتفاع محیط، ارتفاع اسناد مورد بایگانی، ظرفیت مورد نیاز و غیره.

عمق کمد بایگانی

عمق بایگانی ریلی عموما بر اساس اندازه و ابعادفیزیکی اسناد ذخیره سازی تعیین میگردد.

انتخاب درست عمق و طول کمد

با انتخاب درست عمق و طول بایگانی ریلی میتوانید یک سیستم کارآمد داشته باشید. همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد هر سیستم بایگانی ریلی دارای ابعاد مختلفی هستند که با توجه به نیازها و تنظیمات سازمان متفاوت میباشند.

کلام آخر

ابعاد فیزیکی سیستم بایگانی ریلی، شامل ارتفاع، عمق، عرض و طول رک ‌ها، اهمیت بالایی دارند و تعیین کننده ظرفیت، توسعه‌ پذیری و مدیریت مناسب سیستم هستند. با توجه به کاربرد های مشابه اما با شیوه های نگهداری گوناگون، در برخی موارد ممکن است عمق بایگانی ریلی به ۸۰ سانتی متر افزایش یابد. برای تعیین ابعاد مورد نیاز، می‌توانید از طریق شماره تلفن درج شده در سایت به صورت تلفنی یا از طریق پیام رسان های داخلی و تلگرام با واحد فروش جهان بایگانی در ارتباط باشید. توجه به ابعاد فیزیکی مشخص شده برای سازمان‌ها کمک می‌کند تا از بیشترین مزایای بایگانی ریلی استفاده کنند و از دسترسی و حفظ داده‌ ها به صورت موثر و مداوم اطمینان حاصل کنند.