امروزه با گسترش تکنولوژی و تولید ابزارهای متفاوت، افراد بسیاری ارگان و سازمان ها را به ذخیره سازی دیجیتالی ترغیب مینمایند تا کاغذ و برگه های بسیار کمتر و حجم فضای کمتری در شرکت ها استفاده گردد. در ارگان های متفاوت بسته به نوع کارکرد انها، بایگانی نمودن اسناد و مدارک متفاوت است احتمال دارد یکی از شرکت ها هر روز بخواهند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند و برخی سازمان های دیگر این چنین نباشند. امروزه با وجود ذخبره سازی دیجیتالی ارگان هایی هستند که بایگانی اطلاعات خود را در زونکن ها قرار میدهند و همین امرسبب میگردد تا حجم بسیار زیادی را در فضا اشغال نماید. همچنین این گونه بایگانی در طولانی مدت نه تنها زمانبر است همچنین به دلیل انبوهی از اطلاعات، امکان پیدا کردن اسناد و مدارک در مجموعهای زونکن ها کار بسیار دشواری میباشد. امروزه با تولید محصولاتی همچون بایگانی ریلی میتوانید اسناد و مدارک خود را درمدت زمان بسیار کوتاهی بررسی کرده و آنها را بایگانی نمایید و ازهمه مهم تر، امنیت این اطلاعات را با توجه به دسترسی دادن به افراد کمتر، محدود نمایید. مجموعه صنعت بایگان با قرار دادن برچسب های متنوع و گسترده بر روی هر کابین، توانسته است هر کابین رابه نسبت محصولاتی که قرار است درداخل آنها قرار گیرد تفکیک نموده است. و میتوانید به آسانی به اسناد و مدارک خود دسترسی داشته و از فضای کمی در جهت قرار دادن بایگانی ریلی استفاده نمایید.

قفسه بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی هستند که افراد میتوانند بسته به نیاز خود یکی از این محصولات را تهیه کنند از جمله سیستم بایگانی ریلی عبارتند از بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، بایگانی ریلی کتابخانه، بایگانی ریلی انبار، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی متحرک چند منظوره میباشد. سیستم بکار رفته در این بایگانی ریلی به گونه ای است که ریل هایی در زیر هر کابین تعبیه شده است که میتوانید کابین مورد نظر خود را جابه جا نمایید. هر کدام از این محصولات میتوانند بسته به نیاز مشتری در ابعاد و اندازه های بسیار مختلفی باشند که در ادامه به راهنمای خرید بایگانی ریلی میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

ویژگی ( مزایای ) بایگانی ریلی مناسب

بایگانی ریلی در انواع بسیار مختلفی تولید میگردد که اصولا شرکت ها آن را در دو دسته ریلی و معمولی طبقه بندی میکنند در محصولاتی که به صورت معمولی هستند عموما از ریل در زیر کابین ها استفاده نمیشود و میتوانید این محصولات را به صورت ثابت در مکانی قرار دهید. در گروه دیگری که به صورت ریلی تولید شده است طبیعتا ریل ها در زیر کابین ها قرار گرفته شده که میتوان کابین ها را به راحتی حرکت داد وهمین امر سبب میگردد تا افراد بتوانند محصولات بایگانی ریلی را در فضاهای کوچک و بزرگ قرار دهند. در ادامه به بررسی انواع ویژگی های مناسب جهت خرید بایگانی ریلی میپردازیم.

سایز و اندازه بایگانی ریلی

بایگانی های ریلی دارای ابعاد و اندازه های بسیار مختلفی میباشند و معمولا ابعاد داخلی این کمد ها با اندازه استاندارد پوشه ها هماهنگ است پوشه ها هم میتوانند باابعاد استاندارد کاغذ در ابعاد A2، A3، A4 و غیره هماهنگ شوند همچنین اندازه کشوها، کمدها و قفسه ها نیز ازاین ابعاد پیروی میکنند و همین امر سبب میگردد تا اندازه کلی آنها بر اساس تعدادقفسه و کشوها تعیین گردد.

خرید بایگانی ریلی

خرید بایگانی ریلی

امنیت بایگانی ریلی

امنیت بایگانی ریلی یکی از اصلی ترین گزینه ها در خرید این محصول محسوب میگردد به گونه ای که با استفاده از این قابلیت میتوانید دسترسی سیستم خود را برای تمامی افراد محدود کنید در بایگانی ریلی مجموعه صنعت بایگان با قرار گرفتن قفل هایی که در این سیستم تعبیه شده است میتوانید هر زمان و در هر شرایطی که تمایل داشتید به فایل ها، اسناد، مدارک دسترسی پیداکنید. که همین مزیت سبب میگردد تا اسناد و اطلاعات شما ماندگاری بالایی داشته باشد.

دارای طراحی متناسب با اسناد جاری یا راکد

فردی که میخواهد بایگانی ریلی خریداری نماید باید به طراحی سیستم بایگانی ریلی توجه نماید به گونه ای که اگر قرار است به صورت مداوم در طول روز از اسناد واطلاعات خود استفاده نماید باید به کارشناس فروش مجموعه اطلاع دهد تا محصولی را تولید نمایند که دارای قابلیت های به خصوصی داشته باشد برای مثال برای افرادی که در طول روز به صورت مکرر میخواهند به اطلاعات، اسناد و مدارک دسترسی داشته باشند باید برای سیستم بایگانی آنها راهروهای پهن تری را تعبیه نمود که دسترسی به اسناد برای افراد آسانترباشد. هم چنین در حین انتخاب بایگانی ریلی باید سبک کسب و کارخود را نیز در نظر بگیرید و اگر میخواهید این محصول برای دکوراسیون شما عزیزان مناسب باشد دراین مورد حتما با کارشناسان فروش مشورت نمایید. هنگام استفاده نمودن از سیستم بایگانی خود حتما در هنگام باز و بسته کردن درب آنها باشدت کمتر و ملایمت با آنها رفتار کنید.

طراحی متناسب بایگانی ریلی

طراحی متناسب بایگانی ریلی

انتخاب بایگانی ریلی بر اساس ابعاد سالن

همه افراد قبل از سفارش بایگانی ریلی تمایل دارند این محصول را در محیط های به خصوصی قرار دهند که این محیط ها باید متناسب با ابعاد و اندازه سیستم بایگانی مورد نظر باشد پس قبل از خرید محصول مورد نظر ختما با کارشناسان فروش در خصوص ابعاد و اندازه سالن ها مشورت نمایید.

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و رطوبت

همه شهرها با توجه به شرایط جوی دارای آب و هوای متفاوتی هستند. که در صورت خرید محصولی همچون بایگانی ریلی حتما باید به شرایط آب و هوایی منطقه خود توجه نمایید. بایگانی های ریلی که توسط مجموعه صنعت بایگان تولید میگردد در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی از جمله رطوبت بسیار مقاوم بوده و بدون هیچ نگرانی میتوانید از این محصول بی نظیر در مناطق مختلف استفاده نمایید.

وزن بایگانی ریلی

مقاومت های بدنه در تمام محصولات بایگانی ریلی متفاوت است  به گونه ایکه در حین خرید سیستم مورد نظر باید به وزن این محصول نیز توجه نمایید تا در هنگام قرار گیری آن در محل مورد نظر دچار مشکل نشوید. اصولا سیستم های بایگانی ریلی شامل دو دسته هستند دسته اول گروه سنگین و دسته دوم سبک میباشد. محصولاتی که دارای وزن سنگین هستند در سیستم های قفسه بندی انبار قرار میگیرند و محصولاتی که دارای وزنی سبک هستند در ادارات و سازمان ها به منظور بایگانی اسناد، مدارک و غیره مورد استفاده قرار میگیرند.

ریل و چرخ در قفسه بایگانی ریلی

در توضیحات بالا به انواع بایگانی ریلی اشاره کردیک که دو مدل بایگانی ریلی داریم یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک میباشد در بایگانی ریلی متحرک با استفاده از چرخ هایی که در زیر کابین ها تعبیه شده است میتوانید هر کابینی که مد نظر داشتید را بر روی ریل هدایت نمایید تا به کابین های دیگری دسترسی پیداکنید. بااستفاده از کابین های متحرک میتوانید امنیت بایگانی ریلی خود رابالا برده و کمتر کسی بتواند به اطلاعات داخل این سیستم دسترسی داشته باشد. اگر اطلاعاتی دارید که انقدرمحرمانه نیس میتوانید بجای استفاده از کابین های متحرک از کابین های ثابت استفاده نمایید. کابین های ثابت را میتوانید در گوشه ای از اتاق، محل کار و یا راهرو های پرتردد قرار داده تا افراد دیگر هم بتوانند به اطلاعاتی که در داخل انها قرار داده اید دسترسی داشته باشند. عموما این سیستم در کتابخانه ها بیشتر دیده میشود. البته این نکته را باید یاداور شد که تمامی سیستم های بایگانی ریلی صنعت بایگان قابلیت مونتاژ و دمونتاژ هستند و میتوانید بعد از مدت ها سیستم خود را به مدل های دیگری نیز تعییر دهید.

ریل و چرخ بایگانی ریلی

ریل و چرخ بایگانی ریلی

جنس بایگانی ریلی برای سفارش

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره  شد بایگانی های ریلی بسته به نیاز افراد در ابعاد و اندازه های بسیار متفاوتی هستند. مجموعه صنعت بایگان توانسته است با تولید محصولات باکیفیت، کاربران بسیاری را به خود جلب نماید همینطور جنس استفاده شده در بایگانی ریلی صنعت بایگان  فلز بسیار مقاوم بوده که سبب میگردد رطوبت به داخل کابین های بایگانی وارد نگردد که سبب ازبین بردن مدارک و اسناد شود. اما اصولا افرادی که میخواهند جنس بایگانی ریلی خود را تعیین کنند میتوانند نمای این محصول را به صورت ام دی اف تغییر دهند. لازم به ذکر است اگر رنگ قفسه های بایگانی ریلی برایتان اهمیتی ندارد میتوانید این محصول را به رنگ های خاکستری روشن سفارش دهید. نکته ی دیگری که باید به آن گوشزد نمود این است که اگر بایگانی ریلی خود را میخواهید در محیطی قرار دهید که افراد آنرا ببینن باید به زیبایی ظاهر آن توجه نمایید ولی اگر میخواهید این بایگانی ریلی را در یک گوشه و دور از دسترس قرار دهید میتوانید چندان به زیبایی آن اهمیت ندهید که همین امر سبب میگردد تا قیمت نسبتا کمتری را برای این محصول هزینه نمایید. طبیعاتا اگر هرچقدر بخواهید امکانات یک محصول را افزایش دهید بر قیمت آن نیز تاثیر میگذارد.

مزایای و کاربرد بایگانی ریلی

  • قابلیت تنظیم نمودن ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات و اسناد
  • افزایش امنیت در حین ذخیره سازی
  • محیط امن
  • افزایش رشد موثر
  • طرح های رنگی دفتر جهت کدگذاری هرکدام از کابین های بایگانی
  • دسترسی هر چه سریع تر به محصول مورد نظر
  • توانایی تفکیک به واحدهای مجزا
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • فضای محیطی بسیار مناسب برای بایگانی اسناد و مدارک
  • قیمت مقرون به صرفه

سخن آخر

مجموعه صنعت بایگان از جمله اولین و قدیمی ترین شرکت های تولید کننده محصولات بایگانی ریلی و قفسه های ثابت میباشد که توانسته است با فروش محصولات با کیفیت خود به ارگان و سازمان های مختلف، کارنامه بسیار درخشانی را برای خود رقم بزند. اصولا یکی از پرفروش ترین محصولاتی که در این مجموعه به فروش میرسد بایگانی ریلی مکانیکی است چون تمامی امکاناتی که قرار است هر ارگانی از آن استفاده نماید را در خود گنجانده وهمچنین دارای قیمتی مقرون به صرفه میباشد. عزیزان میتوانید جهت مشاوره و خرید محصول مورد خود با کارشناسان ما درارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین محلول را به شما عزیزان ارائه دهند.