شاید برایتان سوال باشد که قفسه بندی صنعتی چیست؟ امروزه با گسترش تکنولوژی سیستم های بسیاری برای بایگانی نمودن محصولات تولید شده اند که هر کدام از آنها بسته به شرایط محیطی که دارند دارای کاربردهای متفاوتی هستند. به عنوان مثال میتوان گفت برخی از سیستم ها را میتوان از راه دور بدون دسترسی به سیستم بایگانی ریلی مدیریت نمود و برخی دیگر به دلیل آنکه افراد امکانات بیشتری را از سیستم خود نمیخواهند، میتوانند به صورت ساده و بدون امکانات ذکر شده استفاده نمایند. در ادامه به بررسی انواع قفسه ها میپردازیم، با صنعت بایگان همراه باشید.

انواع قفسه بندی صنعتی

انواع قفسه بندی صنعتی

قفسه فلزی و کاربردهای آن

در این بخش میخواهیم شما را با قفسه فلزی و کاربرد های آن بیشتر آشنا کنیم. امروزه همانطور که حداکثر بهره برداری فضا برایمان اهمیت دارد، حداکثر بهره برداری زمان نیز نباید برایمان بی اهمیت باشد. سیستم های قفسه بندی صنعتی نقش بسیاری را در صنعت به خصوص، صنعت انبارداری دارند که میتوانند بدون دغدغه مشکلاتی از جمله کمبود فضا را برطرف نمایند. یکی از قابلیت های استفاده از قفسه بندی فلزی، تنظیم نمودن ارتفاع است که میتوانید به آسانی آن را بلند و یا کوتاه نمایید و اقلام و وسیله های خود را در داخل آن با ابعاد مختلف قرار دهید. مجموعه صنعت بایگان توانسته است با تولید انواع سیستم های بایگانی ریلی و ثابت نیازهای روزمره افراد را برطرف نماید.

انواع قفسه بندی صنعتی

سیستم های قفسه بندی دارای انواع مختلفی هستند که پس از معرفی انواع آنها به بررسی سیستم های قفسه بندی صنعتی میپردازیم که در مجموعه صنعت بایگان تولید میگردد.

  • قفسه بندی ثابت
  • انبار اتوماتیک
  • قفسه بندی فروشگاهی
  • سازه های فلزی پیش ساخته
  • ظرف های نگهداری مواد و کالاها
  • تجهیزات بارگذاری و باربرداری

قفسه بندی ثابت

یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین سیستمی که در قفسه های صنعتی استفاده میگردد قفسه بندی ثابت است. همانطور که از نامش پیداست این قفسه بندی فلزی بوده و برای ذخیره سازی انواع محصولات استفاده میگردد و بیشتر از این سیستم برای ذخیره سازی  انواع بارهای سنگین، نیمه سنگین و حتی سبک استفاده میشود. عموما قفسه فلزی برای ذخیره سازی موجودی هایی استفاده میگردد که احتیاج به بازپرسازی مداوم دارند. قفسه های ثابت نیز دارای استحکام بسیار بالایی هستند که شرایط استفاده حداکثری از فضای داخلی انبار را فراهم میکنند.

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی به دلیل رنگ و شکل زیبایی که دارد، مناسب برای فروشگاه ها، سوپرمارکت و حتی مراکز خرده فروشی میباشد. هم چنین میتوانید از این قفسه های فلزی در مراکز که دارای فروش عمده هستند نیز استفاده نمایید. سیستم قفسه بندی صنعتی برای نمایش محصولات و کالاها به مشتریان حاضر در مراکز فروش استفاده میشود. قفسه بندی فلزی عرصه را برای ارتباط مستقیم مشتری با محصولات موجود فراهم مینماید. که همین امر سبب میگردد تا رضایتمندی برای مشتریان داشته باشد.

مراحل قفسه بندی صنعتی

مراحل قفسه بندی صنعتی به گونه ای میباشد که میتوانید در چهار مرحله آن را انجام دهید که این 4 مرحله شامل:

  • اندازه گیری(کروکی برداری): اندازه گیری و مساحت قفسه بندی فلزی به کمک مهندسین و مسئولین که در اولین مرحله قفسه بندی صنعتی میباشد.
  • انتخاب قفسه: پس از آنکه مساحت و ارتفاع مورد نظر با توجه به اندازه گیری و تعیین نمودن نوع بارگذاری و باربرداری توسط ماشین یا انسان انجام شد، دیگر نوبت به انتخاب نوع قفسه فلزی توسط مشتری از بین انواع قفسه ای موجود میباشد.
  • آماده سازی قفسه: پس از آنکه مرحله انتخاب انجام شد، نوبت به مرحله برش، رنگ آمیزی و حتی طراحی میشود.
  • نصب قفسه بندی: در نصب قفسه بندی، ساخت و ساز و رنگ آمیزی انجام شده. که در آخرین مرحله، نصب آن در محل مورد نظر مشتری به وسیله مسئولین میباشد.

قیمت قفسه بندی های صنعتی با یکدیگر متفاوت میباشد و عواملی همچون تحمل بار، ارتفاع، تعداد طبقات، تعداد پالت ها برای هر طبقه، محافظ های ستون و غیره سبب تعیین قیمت این محصول بی نظیر میگردد.

نتیجه گیری

تمامی افراد، برای آنکه بتوانند دسترسی بسیار خوبی به محصولات خود داشته باشند به دنبال سیستم هایی هستند که علاوه بر آنکه سبب فضای بهینه گردد، بتوانند به اطلاعات، محصولات و اسناد خود با سریع ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند. مجموعه صنعت بایگان نیز با تولید انواع محصولات متنوع از جمله قفسه های ثابت و قفسه های ریلی توانسته است نیازهای ارگان و سازمان های بسیاری را فراهم نماید.