امنیت قفسه های بایگانی ریلی – قفل درب و قفل مرکزی

همه افراد تا بحال با سیستم بایگانی ریلی آشنا شده اید و میدانید این سیستم چقدر میتواند در ادارات و سازمان ها تاثیر بسیار مثبتی بگذارد و اگر این سیستم دارای امنیت بسیاری باشد میتواند اسناد، مدارک و اطلاعات محرمانه سازمان ها و ارگان ها را در برابر افراد دیگر محفوظ نگه دارد. در این بخش میخواهیم شما عزیزان را با امنیت بایگانی ریلی بیشتر اشنا کنیم به وسیله قفسه بایگانی ریلی میتوانید به آسانی به فایل ها، اسناد و مدارک خود در کمترین زمان ممکن دسترسی داشته باشید بدون آنکه بخواهید بیشتر وقت خود را صرف بایگانی نمودن انجام دهید. همانو که میدانید سیستم های بایگانی ریلی به جهت محدود نمودن دسترسی کاربران دیگر، بر روی برخی از محصولات خود، قفل درب و قفل مرکزی تعبیه نموده است. تا با خیالی راحت بتوانید در طولانی مدت از اسناد خود محافظت نمایید. سیستم های بایگانی ریلی از تعدادی کابین و یا قفسه تشکیل شده است که وظیفه نگهداری محصولات و اطلاعات را برعهده دارد که در زیر این کابین ها ریلی تعبیه شده است که میتوانید به آسانی کابین ها را جابه جا نمایید تا به کابین های اخر دسترسی بیشتری داشته باشید. همچنین با استفاده نمودن از این محصول میتوانید در مصرف فضای خود نیز صرفه جویی نمایید. و ظرفیت فضای خود را تا 80 درصد افزایش دهید. در ضمن موردی را که باید به شما یاد آوری نمود این است که در حین خرید محصول مورد نظر حتما ابعاد و اندازه فضای مربوطه و همچنین میزان ذخیره سازی اسناد و کالای خود را در نظر بگیرید تا در هنگام خرید دچارمشکلات احتمالی نگردید. اصولا در بیشتر شرکت ها و سازهای بزرگ دولتی و خصوصی از بایگانی ریلی استفاده میگردد.

سیستم بایگانی ریلی از اجزای بسیار کاربردی و مهمی تشکیل شده است که یکی از آنها سیستم درب و سیستم قفل مرکزی میباشد البته لازم به ذکر است درب امنیتی برای این سیستم بایگانی ریلی به درخواست مشتری نصب میگردد و هنگامی که این سیستم به طور کامل بسته است کابین ها جمع شده و یک درب به همراه قفل مرکزی را کاربران مشاهده مینمایند که دسترسی به این درب و محتویات داخل آن برعهده فقط یکی از کاربران تعیین شده ادارات است و در صورت بودن این فرد فقط میتوانید به محتویات داخل کابین ها دسترسی داشته باشید.هنگامی که درب قفل میگردد کل کابین های سیستم بلاک شده و دیگر هیچ گونه حرکتی ندارند و در حالت سکون میباشند. دسترسی به مدارک نیز محدود شده  و تنها افرادی که دارای کلید مخصوص سیستم بایگانی ریلی را دارند اجازه دسترسی به محتویات داخل این سیستم را دارند. هم چنین از مزایای استفاده نمودن از قفل درب ها این است که میتوانید اسناد و اطلاعات محرمانه خود را در طولانی مدت از عوامل های گوناگون از جمله بارندگی، گرد و خاک و غیره محفوظ نگه دارید.

در کل میتوان گفت دو نوع قفل میتوان بر روی سیستم بایگانی ریلی تعبیه نمود که همین امر باعث میگردد تا امنیت بایگانی ریلی چند برابر گردد. یکی از این قفل ها، قفل معمولی بوده که بر روی درب سیستم قرار میگیرد و قفل دوم نیز قفل مرکزی میباشد که بر روی شاسی سیستم بایگانی ریلی تعبیه شده است که جهت لاک نمودن کل سیستم استفاده میگردد و افراد معمولی صرفا نمیتوانند به آن دسترسی داشته باشند. در ادامه میخواهیم شما عزیزان را با این دو نوع قفل بیشتر آشنا کنیم. پس با صنعت بایگان همراه باشید.

قفل معمولی درب ها در بایگانی ریلی

اصولا در آخرین بلوک یا کابین در یک سیستم بایگانی ریلی درب را تعبیه مینمایند و امکان تعریف نمودن  برای تمامی کابین ها به درخواست مشتری قابل اجرا است. هنگامی که سیستم بایگانی ریلی قفل میگردد دسترسی به تمام محتویاتی که در داخل این سیستم قرار گرفته است مسدود میشود و امنیت از این مرحله آغاز میشود. قفل های درب سیستم بایگانی مجموعه صنعت بایگان به صورت منحصر به فرد بوده و قفل های این سیستم ها دارای طرح های بسیار استاندارد میباشد. قفلی که در این سیستم استفاده میگردد بسیار زیبا بوده و هیچگونه فضای اضافی را بر روی سیستم اشغال نمیکند. برای مثال میتوان گفت یک بلوک سه متری دارای 6 درب و جمعا میتوان گفت سه قفل و یک بلوک 5 متری دارای 10 درب و مجموعا 5 قفل هستند. ازویژگی های منحصر به فرد این محصول میتوان به مغزی هر قفل و همچنین یکدست بودن مغزی ها نیز اشاره نمود.

قفل مرکزی در بایگانی ریلی

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد قفل های مرکزی در سیستم بایگانی ریلی در زیر شاسی در قسمتی قرار دارد که از دید کاربر کاملا پنهان است و تنها افرادی که به این سیستم ارتباط دارند میتوانند به این قفل مرکزی دسترسی داشته باشند. قفل مرکزی باعث میگردد تا سیستم بایگانی ریلی از هرگونه حرکت به چپ و راست جلوگیری نماید و سیستم به صورت یکپارچه لاک میگردد و تا جایی که به هیج عنوان نمیتوانید به هیچ کدام از اطلاعات مربوط به قفسه بایگانی ریلی دسترسی داشته باشید. قفل های مرکزی که بر روی سیستم بایگانی ریلی تعبیه شده است کاملا انحصاری طراحی شده که این قفل ها در شاسی قرار گرفته اند و امکان دسترسی به این قفل ها برای کاربرهای معمولی ناممکن است. صنعت بایگان با توجه متخصصین مجربی که دارد میتواند بهترین خدمات را با توجه به نیاز کاربر و سازمان ها تولید نماید و همچنین محصولات بایگانی ریلی ساده نیز در گذر زمان امکان تبدیل شدن به سیستم بایگانی هوشمند را نیز دارند.

فاکتورهای مهم  در امنیت بایگانی ریلی

  • دارای بدنه ای بسیار مقاوم برای جلوگیری نمودن از هرگونه شرایط آب و هوایی، آتش سوزی، گرد و غبار و نفوذ آب و غیره به داخل سیستم بایگانی ریلی
  • ایجاد محیطی بسیار مناسب با دما و تهویه استاندارد
  • محیطی ایمن و مناسب جهت بایگانی نمودن تمامی اسناد، اطلاعات محرمانه و کالاها

نتیجه گیری

مجموعه صنعت بایگان با بیش از چندین سال سابقه در تولید انواع محصولات بایگانی ریلی(قفسه بایگانی ریلی) توانسته است نیازهای کاربران و ارگان های بسیاری را بسته به شرایط محیطی خود فراهم نماید از جمله محصولات این مجموعه شامل بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی برقی الکترونیکی،بایگانی ریلی اتوماتیک و غیره است. همچنین عزیزان میتوانید جهت مشاوره و خرید محصول مورد نظر خود با کارشناسان ما در مجموعه صنعت بایگان در ارتباط باشید.