همه افراد میدانند که دانشگاه ها یکی از مهم ترین مدارک ها را در خود نگهداری میکنند که این مدارک ها در طولانی مدت نیز باید در دسترس باشند تا نیازهای افراد را برطرف نماید. استفاده از قفسه بایگانی ریلی در دانشگاه نیز یکی از روش های بهینه و کاربردی است که افراد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند امنیت اسناد و مدارک خود را تضمین نمایند.

زیرا در دانشگاه ها پذیرش بیشماری از دانشجویان است که نگهداری اسناد و مدارک آنها ضروری بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد. جهت امنیت بیشتر افراد میتوانند مدارک خود را در زونکن ها نگهداری کنند و این زونکن ها را در سیستم بایگانی ریلی قرار دهند تا در زمان مورد نیاز دوباره به آنها دسترسی داشته باشند.

پس توصیه میگردد برای همه دانشگاه ها حداقل یک سیستم بایگانی ریلی لحاظ نمایید تا علاوه بر امنیت، دسترسی سریع تری را به اسناد و پرونده های دانشجویان داشته و از فضای خود استفاده بهینه تری داشته باشید. در ادامه توضیح کوتاهی در خصوص قفسه بایگانی خواهیم داشت با صنعت بایگان همراه باشید.

 سیستم نظم دهنده اسناد در دانشگاه

قفسه بایگانی ریلی همانطور که میدانید یکی از سیستم های نظم دهی اسناد و مدارک است که افراد میتوانند مدارک در حجم های بالا را در خود ذخیره نمایند. همچنین نیروی انسانی به وسیله این سیستم کاهش یافته و نگهداری طولانی مدتی بر روی انواع محصولات و اسناد خواهید داشت.

کمد بایگانی ریلی را میتوانید در ابعاد و اندازه های مختلفی تهیه و سفارش دهید. همچنین بایگانی ریلی علاوه بر ثابت، محصول متحرک نیز دارد که در مدل متحرک، کابین ها بر روی ریل هایی تعبیه شده اند که امکان جابه جایی آنها وجود دارد و میتوانید از هرکابینی، به اسناد و مدارک خود دسترسی داشته باشید.

همچنین این سیستم ها با حذف راهروهای اضافی میتوانند محیط های اداری و سازمان و دانشگاه ها را سازماندهی نمایند. از جمله نمونه های دیگر بایگانی ریلی صنعت بایگان میتوان به بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی کتابخانه، بایگانی ریلی چند منظوره اشاره نمود.

مزایای قفسه های ریلی

  • قابلیت نگهداری طولانی مدت از اسناد و مدارک
  • دسترسی آسان به اسناد و اطلاعات دانشجویان
  • قیمتی مقرون به صرفه بسته به نیاز کاربران
  • استفاده از متریال بسیار مناسب و باکیفیت
  • تضمین نموندن امنیت اسناد و مدارک، زونکن ها
  • به جهت افزایش طول عمر کتاب ها، اطلاعات و برگه ها، قابلیت گردش هوا را در بین کابین ها فراهم میسازد.
  • حذف راهروهای اضافی برای محیط های اداری

نتیجه گیری

تمام ارگان و سازمان ها باید محصول و یا سیستمی را تهیه نمایند تا بتوانند به وسیله آن در طولانی مدت از برگه و اسناد خود مراقبت نمایند.

مجموعه صنعت بایگان یکی از مجموعه های قدیمی در تولید انواع قفسه های بایگانی ریلی ثابت و متحرک بوده که با تولید محصولات با متریال با کیفیت توانسته است کاربران بسیاری را به خود جلب نماید. امیدوارم مقاله بایگانی ریلی در دانشگاه برای شما عزیزان مفید بوده باشد.