شاید برایتان سوال باشد که بهترین سیستم بایگانی ریلی در ادارات چه سیستمی است. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان با انواع سیستم بایگانی ریلی و بهترین سیستم بایگانی ریلی آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. سیستم بایگانی ریلی یکی از سیستم های ذخیره سازی انواع اسناد و مدارک میباشد که صرفه جهت نظم دادن به محیط و از همه مهم تر امنیت اسناد را بر عهده دارد. میتوان گفت سیستم بایگانی ریلی از چند قفسه ثابت و با تعدادی بلوک تشکیل شده است که جهت افزایش امینت هر چه بیشتر این سیستم بر روی آنها یک درب و چند قفل مرکزی تعبیه میگردد. افراد میتوانند بایگانی ریلی را بر اساس ابعاد و اندازه های بسیار مختلف و بسته به کارو عملکرد خود سفارش دهند. پس در حین خرید خود حتما به قفسه بندی، اندازه کابین ها و ابعاد و اندازه محصول مورد نظر خود توجه نمایید. در ادامه به دسته بندی انواع انواع بایگانی ریلی ادارات میپردازیم پس با صنعت بایگان همراه باشید.

بهترین بایگانی ریلی

بهترین بایگانی ریلی

دسته بندی سیستم بایگانی ادارات

مهم ترین سیستم بایگانی ریلی ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی شامل موارد زیر است که البته همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد این سیستم بایگانی ریلی بسته به نیاز و عملکرد مشتری قابل سفارش است.

محصولات ذکرشده درقسمت بالا در تمامی ارگان و سازمان ها استفاده میگردند. این سیستم های  بایگانی ریلی جهت نگهداری اسناد و مدارک هستند که اجزای اصلی تشکیل دهنده این محصول بی نظیر شامل:

 • فرمان های آلومینیومی و شاسی
 • سیستم های گیربکس
 • چرخ دنده ها
 • سینی های طبقات
 • ستون و کاورها

هرکدام از این اجزا دارای کاربردهای بسیار متفاوتی هستند که در صورت خرابی و آسیب دیدن، بر عملکرد بایگانی ریلی مکانیکی تاثیر گذار میباشند. پس باید در حین استفاده از این محصول دقت لازم در نگهداری و مدیریت آن را داشته باشیم. بایگانی ریلی مکانیکی به دلیل قیمت مناسبی که دارد بین مدیران و سازمان ها از محبوبیت بسیاری برخوردارمیباشد. در این سیستم تمام راهروهای اضافی حذف شده و از حداکثر فضاهای مورد نظر استفاده میگردد. استفاده نمودن از بایگانی ریلی باعث میگردد تا از ورود هرگونه گرد و غبار به داخل اسناد و مدارک جلوگیری شود. و با قرار گرفتن کابین ها بر روی چرخ ها میتوانند جابه جا شوند تا کاربر بتواند دسترسی بسیار بهتری را بر روی اسناد و مدارک خود داشته باشد. سیستم های اداری جدید به گونه ای میباشد که میتوانید به صورت متحرک آن را به کمک چرخ ها جابه جا نمایید. مورد دیگری که باید به آن اشاره نمود در امنیت بایگانی ریلی مکانیکی است که به کمک فرمانی که بر روی درب آن تعبیه شده است امکان دسترسی به انواع اسناد و مدارک محرمانه خود را دارید. از جمله تفاوت عمده بایگانی ثابت با بایگانی متحرک در این است که با بایگانی ثابت متحرک میتوانید در حداقل فضای خود صرفه جویی نمایید و امکان جابه جایی کابین ها در این سیستم وجود دارد ولی در بایگانی ثابت امکان جابه جایی بسیار آسان فراهم نمیباشد و افراد باید به صورت ثابت و با توجه به فضای تعیین شده سیستم خود را در آنجا قرار دهند. در ادامه به اجزای اصلی بایگانی ریلی مکانیکی میپردازیم.

بایگانی ریلی مکانیکی ادارات

بایگانی ریلی مکانیکی از دسته محصولات همیشه کاربردی در سازمانها است که به هیچ عنوان در طولانی مدت احتیاجی به ارتقا ندارد به دلیل قیمت مناسبی که دارد مورد استفاده سازمان ها و ارگان های بسیاری قرار گرفته است. اجزای تشکیل دهنده این محصول شامل فرمان، ستون، سینی، شاسی کف و سقف، چرخ، ضربه گیر، جاکارتی، ریل و استپ ریل، درب و قفل درب، است.

بایگانی ریلی مکانیکی ادارات

بایگانی ریلی مکانیکی ادارات

بایگانی ریلی اتوماتیک ادارات

بایگانی ریلی اتوماتیک که همانند سیستم بایگانی ریلی مکانیکی میباشد و تفاوتی که با این سیستم دارد در داشتن ریموت کنترل، برد روشنایی هوشمند، سنسور طولی و سنسور چپقی است که این اجزا نقش بسیار ویژه ای را در عملکرد خود دارد. از سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک میتوانید در فضاهای بسیار گسترده استفاده نمایید. که علاوه بر کاهش نیروی انسانی میگردد سبب صرفه جویی در مصرف برق نیزمیشود. از جمله اجزای تشکیل دهنده بایگانی ریلی اتوماتیک شامل: فرمان، ریموت کنترل، رایانه، پنل میباشد که در صورت نبود هرکدام از این اجزا سبب مختل در عملکرد این محصول است.

 بایگانی ریلی اتوماتیک برای ادارات

بهترین بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی کتابخانه ادارات

بایگانی ریلی کتابخانه همانطور که ازنامش پیداست  شامل دو بخش است که در بخش اول بایگانی ریلی به صورت متحرک بوده و در بخش دوم به صورت ثابت میباشد در فضاهای سازمانی که عموما احتیاج به مکانی دارند تا اطلاعاتی را در عموم کارکنان خود قرار دهند عموما از بایگانی کتابخانه ثابت استفاده میگردد تا دسترسی همگانی و عمومی برای کارکنان فراهم گردد. بایگانی ریلی متحرک به گونه ای حرکت میکند که تمامی کابین ها به وسیله چرخ هایی که در زیر بدنه محصول تعبیه شده اند حرکت کرده و جابه جا میشوند ولی لازم به ذکراست حتما برای بایگانی ریلی کتابخانه که به صورت متحرک است باید کابینی که در پشت این محصول تعبیه شده است به دیوار متصل گردد. از جمله اجزای تشکیل دهنده این سیستم شامل فرمان، ستون، سینی، شاسی کف و شاسی سقف، چرخ، ضربه گیر، ریل و استپ ریل میباشد.

بایگانی ریلی کتابخانه برای ادارات

بایگانی ریلی کتابخانه برای ادارات

مزایای بایگانی ریلی

 • دارای تنظیم نمودن طبقات
 • قابلیت بهینه سازی فضا
 • دارای امنیت بسیار بالا در بایگانی نمودن اسناد و مدارک
 • زیبایی به فضا و محیط
 • قابلیت استفاده در تمامی مکان ها
 • مونتاژ و دمونتاژنمودن کابین ها در جهت جابه جایی سیستم بایگانی
 • ازفضای خود حداکثر استفاده میکند
 • قابلیت دسترسی بسیار آسان را جهت استفادهاز اسناد و مدارک، فراهم مینماید.

از بایگانی ریلی در چه محیط هایی استفاده میگردد؟

از بایگانی ریلی در محیط های مختلفی استفاده میگردد که نمونه ای از آن را میتوان به دفاتر کوچک و بزرگ اداری و خصوصی اشاره نمود. همچنین به دلیل آنکه محصولات بایگانی ریلی گسترده هستند میتوانید در انبارهای صنعتی و تجاری نیز ازان استفاده نمایید. بی شک مجموعه صنعت بایگان به دلیل کادر مجربی که دارد میتواند بهترین خدمات را در اختیار کاربران و خریداران خود قرار دهد و محصولات بایگانی ریلی صنعت بایگان متناسب برای هر شرکت و ارگانی تولید و ساخته میگردد.

نتیجه گیری

مجموعه صنعت بایگان با در نظر گرفتن نیازها و عملکرد هرگونه از سازمان ها محصولی منحصر به فرد را تولید و عرضه نموده است عزیزان میتوانید جهت خرید و مشاوره محصول مورد نظر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بتوانید با قیمتی مناسب، کالای خود را خریداری نمایید.