امروزه بسیاری از افرادی که در ارگان و سازمان های مختلفی مشغول به کار هستند، مشکل بایگانی نمودن انواع اسناد و مدارک خود را دارند و به دلیل آنکه تفاوت انواع سیستم های بایگانی ریلی را نمیدانند، در خرید خود دچار مشکل میشوند. همانطور که میدانید بایگانی ریلی مکانیکی به نسبت قفسه های بایگانی ریلی ثابت فضای بسیار کمتری را اشغال میکنند و میتوانند اسناد و مدارک بسیاری را در خودت نگهداری نمایند.

در این مقاله قصد داریم دو نوع از محصولات بایگانی ریلی صنعت بایگان به نام های بایگانی ریلی برقی و بایگانی ریلی ترکیبی را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بایگانی ریلی برقی الکترونیک

بایگانی ریلی برقی الکترونیک

مشخصات سیستم قفسه بایگانی ریلی

شاسی

شاسی یک محصول یکی از کاربردی ترین قسمت های بایگانی ریلی میباشد که نقش بسزایی بر استحکام ستون های قفسه بایگانی ریلی دارد. در مجموعه صنعت بایگان، شاسی ها بر روی چرخ ها قرار گرفته شده و سبب حرکت محصول مورد نظر میشود.

بدنه

بدنه سیستم بایگانی ریلی به وسیله پیچ ومهره به یکدیگر متصل میگردد و عزیزان میتوانند این محصولات را با ابعاد و اندازه مورد نظر خود تهیه نمایند. همچنین قابلیت مونتاژ و دمونتاژ برای این محصولات وجود دارد.

سیستم گردش هوا

وجود سیستم گردش هوا در یک محصول سب میگردد تا بتوانید اسناد و مدارک خود را در طولانی مدت به وسیله این سیستم بایگانی و نگهداری نمایید.

بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک

اجزای اصلی قفسه بایگانی ریلی برقی

مشخصات قفسه بایگانی ریلی برقی به گونه ای میباشد که میتوانید این قفسه را پس از قرارگیری بر روی ریل به وسیله یک پنل الکترونیکی با فشردن یکی از دکمه ها با حرکتی نرم آن را کنترل نمایید. این محصول علاوه بر کنترل دستی، کامپیوتری کنترل از راه دور را هم برای کاربر فراهم نموده است.

حرکت اتوماتیک توسط رایانه

حرکت اتوماتیک توسط رایانه به گونه ای طراحی شده است که میتوانید شماره پرونده مورد نظر خود را بر اساس کد تعریف شده و محل دقیق اسناد مورد نظر خود را پیدا نمایید. با استفاده از این دسترسی میتوانید سرعت دسترسی را 2 الی 3 برابر نمایید.

حرکت الکترونیکی توسط پنل

حرکت الکترونیکی توسط پنل به گونه ای تعبیه شده است که با فشار دادن دکمه، فایل مورد نظر قفسه های ریلی به حرکت در می آیند تا راهروی مورد نظر باز شده و قفسه ها به صورت اتوماتیک به حرکت در می آیند.

حرکت توسط فرمان

با استفاده از حرکت توسط فرمان میتوانید در صورت نبود برق، بلوک و یا کابین های بایگانی ریلی را به حرکت در آورید.

شاسی کف و سقف قفسه بایگانی ریلی برقی

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد شاسی کف و سقف قفسه بایگانی ریلی یکی از اصلی ترین قسمت ها میباشد که میتواند اسناد کاربران را دربرابر هرگونه شرایط آب و هوایی از جمله بارندگی و برف و غیره محافظت نماید.

چرخ قفسه بایگانی ریلی برقی

چرخ ها در زیر محصولات قفسه های بایگانی سبب حرکت آسن این محصول از مکانی به مکان دیگر میشود.

نتیجه گیری

مجموعه صنعت بایگان یکی از اولین و بهترین مجموعه ها در زمینه تولید انواع محصولات بایگانی ریلی نظیر بایگانی ریلی برقی، بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی کتابخانه ، ترکیبی و غیره میباشد. جهت خرید و مشاوره میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.