شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که تفاوت بایگانی ریلی برقی الکترونیک با بایگانی ریلی اتوماتیک در چیست؟ پس قبل از توضیح دادن این مسیله باید یک مقدمه جزیی از بایگانی ریلی داشته باشیم و بعد به سراغ  تفاوت این دو بپردازیم. با توجه به گسترش تکنولوژی، نیاز افراد به تکنولوژی های جدید از جمله بایگانی ریلی روز به روز بیشتر میگردد.

همین امر باعث میشود تا تولیدکنندگان به فکر تولید محصولات جدید با کارایی و عملکردهای گوناگون بپردازند. بایگانی ریلی به منظور بایگانی کردن انواع اسناد، مدارک و اطلاعات میباشد که در حین قرار دادن آنها در سیستم بایگانی باعث میگرد دسترسی افراد را به اسناد و مدارک محدود نماید. مجموعه صنعت بایگان با توجه به نیازهای افراد توانسته است محصولات بایگانی ریلی متنوع و گسترده ای را تولید نماید که نمونه ای از این محصولات را میتوان به بایگانی ریلی برقی الکترونیک و بایگانی ریلی اتوماتیک اشاره نمود. در ادامه میخواهیم شما عزیزان را با تفاوت بایگانی ریلی برقی الکترونیک با بایگانی ریلی اتوماتیک بیشتر آشنا کنیم. پس با صنعت بایگان همراه باشید.

تفاوت بایگاین ریلی برقی و اتوماتیک

تفاوت بایگانی ریلی برقی و اتوماتیک

تفاوت کمد بایگانی ریلی برقی و کمد بایگانی ریلی اتوماتیک

از تفاوت های کمد بایگانی ریلی برقی و کمد بایگانی ریلی اتوماتیک در این است که در سیستم بایگانی برقی میتوانید با فشردن یک دکمه کابین خود را جا به جا نمایید ولی در بایگانی ریلی اتوماتیک، با فشردن یک دکمه تمامی کابین های سیستم رابه حرکت در آورید. سیستم بایگانی هوشمند میتوانید برای دسترسی پیدا کردن به اسناد، مدارک، اطلاعات و غیره از قابلیت اکسس کنترل استفاده نمایید به گونه ای که افراد بسیار محدودی را اجازه دسترسی برای آنها تعریف نمایید تا آنها به سیستم بایگانی دسترسی داشته باشند.

بایگانی ریلی برقی چیست؟

همانطور که میدانید بایگانی ریلی برقی الکترونیک یکی از محصولاتی است که شباهت بسیاری به بایگانی ریلی مکانیکی و بایگانی ریلی اتوماتیک دارد. در سیستم قفسه بایگانی ریلی کابین ها را میتوانید به کمک نیروی الکتریکی و با فشار دادن دکمه ای که بر روی دستگاه تعبیه شده است حرکت دهید. همه افراد نمیتوانند به محتویات داخل سیستم دسترسی داشته باشند و همین امر سبب امنیت بیشتر این سیستم شده است. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که در بایگانی ریلی برقی الکترونیک به هیچ عنوان به ریموت کنترل و ارتباط به کامپیوتر دسترسی ندارید. طراحی این محصول به گونه ای انجام شده است میتوانید بر روی ریل ها کابین ها را به حرکت در آورید. همچنین بایگانی ریلی برقی کاملا به صورت دستی کنترل میگردد و میتوانید ازراه دور نیز آن را کنترل نمایید.

بایگانی برقی

بایگانی برقی

کاربرد بایگانی ریلی برقی

کنترل اتوماتیک به کمک رایانه در بایگانی ریلی برقی

به کمک رایانه میتوانید از راه دور نیز بایگانی ریلی برقی را کنترل نمایید. این امر به گونه ای میباشد که با استفاده از شماره پرونده و کدی که تعریف شده است میتوانید به محتویات داخل سیستم دسترسی داشته باشید. با کنترل اتوماتیک به کمک رایانه میتوانید سرعت عملکرد خود را 2 الی 3 برابر افزایش دهید.

دسترسی اطلاعات با ریموت کنترل در بایگانی ریلی برقی

از قابلیت های بی نظیر بایگانی ریلی برقی این است که میتوانید بااستفاده از ریموت کنترل به آسانی به شماره پرونده های زونکن و غیره دسترسی داشته باشید.

حرکت الکترونیکی توسط پنل در بایگانی ریلی برقی

با استفاده از حرکت الکترونیکی توسط پنل میتوانید درب فایل ها را به حرکت در آورید و همین امر سبب میگردد تا کابین ها به حرکت در آمده تا بتوانید به آسانی به فایل ها دسترسی داشته باشید.

حرکت توسط فرمان در بایگانی ریلی برقی

با کمک حرکت فرمان در بایگانی ریلی برقی میتوانید در صورتی که برق مجموعه ای قطع شد با استفاده از فرمان دستی به کابین ها و اطلاعات داخل سیستم دسترسی داشته باشید.

تجهیزات و امکانات بایگانی ریلی برقی الکترونیک

سنسور تثبیت کننده در بایگانی ریلی برقی الکترونیک

وجود سنسور تثبیت کننده در بایگانی ریلی برقی الکترونیک باعث متعادل سازی  و شرایط ایمنی هر چه بیشتر سیستم میگردد.

چشم هوشمند در بایگانی ریلی برقی الکترونیک

چشم هوشمند در بایگانی ریلی برقی الکترونیک یکی از قابلیت های بسیار کاربردی در محصول است بدین گونه که با وجود این سیستم میتوانید از وجود فردی که در داخل سیستم بایگانی ریلی میباشد اطلاع داشته باشید و همین امر سبب گردد تا از بسته شدن درب قفسه جلوگیری نماید و از آسیب رسیدن به فایل، برگه و اسناد آگاه میسازد.

مجهز به سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند یکی دیگر از کاربردهای بی نظیر بایگانی ریلی برقی الکترونیک میباشد. که با وجود این ویژگی میتوانید از ورود و خروج افرادی که وارد این سیستم شده اند اطلاع پیدا کنید. بدین صورت که در صورت ورود افراد چراغ روشن میشود و در صورت خروج افراد لامپ ها خاموش میشوند.

بایگانی ریلی اتوماتیک چیست؟

بایگانی ریلی اتوماتیک یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین سیستم های بایگانی به نسبت بایگانی ریلی مکانیکی و بایگانی ریلی برقی میباشد. این محصول از لحاظ ظاهری مشابه این کمدهای بایگانی ریلی بوده ولی تنها تفاوتی که دارد این است که سنسورهایی دارد که استفاده بهینه هرچه بیشتر را برای کاربر فراهم میکند. بایگانی رییلی هوشمند اتوماتیک با استفاده از موارد زیر اجرا میگردد:

  • فرمان بایگانی ریلی اتوماتیک
  • ریموت کنترل بایگان ریلی اتوماتیک
  • سیستم عامل اندروید بایگانی ریلی اتوماتیک
  • پنل فرمان بایگانی ریلی اتوماتیک
بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک

فرمان بایگانی ریلی اتوماتیک

فرمانی که در این سیستم استفاده شده است از سه جنس آلومینیوم، چدن و پلاستیک فشرده بوده که میتوانید به وسیله این فرمان کابین های این سیستم را به حرکت در آورید و به محتویات داخل کابین ها دسترسی پیدا کنید.

ریموت کنترل بایگانی ریلی اتوماتیک

ریموت کنترل از مزیت های بسیار خوب در سیستم های بایگانی ریلی میباشد که به کمک آن میتوانید از راه دور هم دستگاه خود را کنترل کنید.

سیستم عامل اندروید بایگانی ریلی اتوماتیک

با استفاده از نرم افزار بایگانی ریلی میتوانید به آسانی به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید که این نرم افزار بر روی تمام گوشی های اندروید قابل نصب میباشد.

پنل فرمان بایگانی ریلی اتوماتیک

پنل فرمان یکی از قابلیت بیسار خوبی که دارد این است که میتوانید کد امنیتی بایگانی ریلی را روشن نمایید و با استفاده از دکمه، کابین مورد نظر خود را باز نمایید و با استفاده از دکمه دیگر کابین مورد نظر خود را ببندید و همچنین با فشردن یک دکمه نیز تمام کابین های جلو راهروها را بر روی ریل جا به جا نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله به تفاوت بایگانی ریلی برقی الکترونیک و بایگانی ریلی اتوماتیک پرداختیم. هر فردی بسته به شرایط و عملکردی که از سیستم میخواهد، محصول مورد نظر خود را سفارش و تهیه مینماید. مجموعه صنعت بایگان یکی از مجموعه های بسیار قدیمی در تولید انواع محصولات بایگانی ریلی نظیر بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، بایگانی ریلی مکانیکی و غیره میباشد. عزیزان جهت خرید و مشاوره محصول مورد نظر خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.