قفسه بایگانی متحرک از جمله انواع سیستم قفسه بندی انبار ارائه شده در انبار تجهیز آسیا می باشد که در دو نوع ریلی و کشویی تقسیم بندی میشوند. قفسه بندی بایگانی متحرک همان طور که از نامشان مشخص است بیشتر در ادارات و سازمان ها برای نگهداری مدارک و اسناد کاربرد داشته و تاثیر زیادی بر استفاده بهینه از فضا دارد. تمام این قفسه ها دارای بدنه فلزی بوده و با قیمت مناسب ارائه میشوند.

قفسه ریلی متحرک چیست؟

قفسه بایگانی ریلی متحرک نوع خاصی از قفسه های مورد استفاده در ادارات و سازمان ها می باشد که از چند کمد دارای طبقات متعدد تشکیل شده و روی ریل نصب میشوند. این قفسه ها با حذف راهروهای اضافه بین ردیف های مختلف تا 200 درصد منجر به استفاده بهینه از فضا شده و نظم ایده آلی را در محیط های کوچک بوجود می آورند.

این سیستم نگهداری در دو نوع عادی و کشویی ارائه شده است. در نوع عادی تنها با یک راهرو متغیر و حذف راهروهای متعدد، امکان استفاده ایده آل از فضا فراهم می آید. در نوع کشویی که از یک ردیف ثابت (معمولا کنار دیوار) و یک ردیف متحرک (جلوی ردیف ثابت) تشکیل شده است، تعداد دهانه های ردیف ثابت که یکی بیشتر از متحرک میباشد، باعث افزایش فضای مفید اماکن مختلف میگردد.

انواع قفسه بندی متحرک

قفسه های بایگانی ریلی متحرک دارای تنوع بسیار بالایی بوده و انواع قفسه های ریلی و فایل اداری ریلی و غیره را شامل میشود. محصولات تولید شده در انبار تجهیز آسیا در دو گروه زیر دسته بندی میشوند:

قفسه ریلی کشویی

قفسه بایگانی ریلی کشویی متحرک نوع خاصی از قفسه های مورد استفاده در ادارات می باشند که از چند کمد متحرک تشکیل شده که در مقابل هم قرار میگیرند. ساختار این قفسه ها به گونه ای طراحی شده است که اولین کمد به دیوار تکیه داده شده و کاملا ثابت است. کمدهای بعدی در مقابل ردیف اول نصب شده و روی ریل قرار میگیرند. با توجه به اینکه تعداد ردیف های کمد ریلی ثابت از ردیف های جلویی بیشتر است، به همین دلیل با حرکت ردیف های جلو به سمت راست و چپ می توان به اسناد و مدارک داخل ردیف ثابت به آسانی دسترسی داشت.
یکی از مهم ترین مزایا و ویژگی های قفسه بایگانی کشویی، حذف کامل راهروهای بین قفسه ها و استفاده بهینه از فضای داخل اتاق می باشد. به همین دلیل در فضاهایی که قفسه بایگانی متحرک کشویی نصب میشوند، نظم ایده آلی در فضا بوجود آمده و بیشتر در داخل اتاق های اداری کاربرد دارند.

قفسه بندی

از رایج ترین انواع قفسه بایگانی ریلی متحرک می توان به مدل های ریلی اشاره کرد که به اندازه یک راهرو فاصله در ساختار آنها در نظر گرفته میشود. ساختار قفسه های بایگانی ریلی متحرک به این صورت است که یک ردیف در کنار دیوار ثابت در نظر گرفته میشود. سایر قفسه ها به فرمان و دنده زنجیر و شاسی متحرک متصل بوده و با چرخاندن فرمان جا به جا میشوند. برای تمام ردیف ای این قفسه ها تنها به اندازه یک راهرو فضا در نظر گرفته میشود و به همین دلیل تاثیر زیادی بر استفاده بهینه از فضا خواهند داشت.

ویژگی های قفسه بندی بایگانی متحرک

استفاده از فرمان، دنده زنجیر، شاسی متحرک، حذف راهروهای اضافه در قفسه بایگانی متحرک باعث میشود چند ویژگی مهم در آنها به چشم بخورد که عبارتند از:

  • به دلیل حذف راهروهای بین ردیف های قفسه، راندمان انبار تا 200 درصد افزایش پیدا می کند.
  • ارتفاع، عمق و دهانه این قفسه ها بر اساس نوع و تعداد اسناد و مدارک قابل تغییر می باشد.
  • در هر ردیف قفسه بایگانی متحرک تا 150 کیلوگرم وزن را می تواند تحمل کند
  • مهاربندهای ضربدری در نظر گرفته شده در ساختار سازه قفسه متحرک بایگانی تاثیر زیادی بر افزایش مقاومت آنها در برابر وزن و ضربه و فشار دارد
  • دسترسی به اسناد و مدارک در قفسه های بایگانی ریلی آسان و سریع می باشد. با چرخاندن فرمان می توان به کمد مورد نظر دسترسی پیدا کرد.
  • چیدمان و جا به جایی کالا و اقلام مختلف توسط نیروی انسانی انجام میشود
  • امکان نصب قفل برای جلوگیری از دسترسی به برخی از ردیف ها در قفسه های بایگانی متحرک وجود دارد.

خرید قفسه بایگانی متحرک

به دلیل تنوع بالا در این قفسه ها، قبل از خرید قفسه بایگانی متحرک برای کسب اطلاعات دقیق درباره قیمت قفسه بایگانی نیاز به تماس با کارشناسان فروش مجموعه صنعت بایگان در ارتباط باشید. این قفسه ها دارای بدنه آلومینیومی ضد زنگ و قابل شستشو بوده و در اندازه و ابعاد مختلف به صورت سفارشی به فروش میرسد.