امروزه انواع قفسه بندی انبار و ویژگی های آن یکی از اصلی ترین موارد میباشد که در حین خرید باید به آن توجه ویژه ای نمود. استفاده از قفسه بندی انبار در محیط هایی که محصولات بایگانی میشوند، بسیار کاربردی بوده و سبب نظم دهی هرچه بیشتر میگردد.

با پیشرفت تکنولوژی سیستم های انبارداری تغییر و تحول بسیاری پیدا کرده اند که سبب تسریع در جابه جایی کالاها میگردد. میتوان گفت قفسه ها براساس نوع کاربردی که دارند دارای انواع مختلفی هستند. که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قفسه های مورد استفاده در صنعت بیشتر آشنا کنیم. با صنعت بایگان همراه باشید.

انواع قفسه بندی انبار

انواع قفسه بندی انبار

انواع  قفسه بندی انبار چه اهمیتی دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که قفسه بندی انبار چه اهمیتی دارد؟ در جواب باید بگوییم که از گذشته تا به امروز این سیستم همانند سیستم بایگانی ریلی سبب مرتب نمودن لوازم و کالاها، مورد استفاده قرار میگرفت. امروزه با گسترش پیدا کردن محصولات و تولیدات انبوه این سیستم کاربردی، وجود آن در مکانهای صنعتی احساس میگردد. طراحان و مهندسان برای نظم دهی به کارخانه ها و شرکت های تولیدی با توجه به فضای مورد نیاز، قفسه بندی انبار را انتخاب میکنند. همین امر سبب میگردد تا در فضای انبار نیز صرفه جویی گردد.

آشنایی با انواع نظم دهنده انبار

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد آشنایی با انواع قفسه بندی انبار یکی از لازمه ها در جهت استفاده نمودن آنها برای کارخانه ها و کارگاه ها میباشد که در صورت انتخاب درست میتواند برای فضا بسیار محیط واقع گردد. قفسه های انبار( بایگانی ریلی انبار) مانند محصولات دیگر دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن ها میپردازیم.

نظم دهی ثابت اسناد انبار 

در قفسه بندی انبار ثابت تمام اجزای بکار گرفته شده در این محصول ثابت میباشد که جابه جا نمودن این قفسه ها دردسر خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که قفسه بندی های ثابت به قفسه بندی راهرو باریک، بازویی، مشبک و قفسه بندی پالت تقسیم بندی میگردد.

نظم دهی اسناد متحرک

در قفسه بندی انبار متحرک میتوانید تمام بخش های قفسه را جابه جا نمایید که این خاصیت در قفسه بندی های انبار ثابت وجود ندارد. قفسه بندی های انبار متحرک را میتوانید به قفسه بندی شاتل، قفسه بندی خود تغذیه اشاره نمود.

کاربرد انواع قفسه بندی انبار

کاربرد انواع قفسه بندی انبار

کاربرد انواع قفسه بندی انبار

کاربرد انواع قفسه بندی انبار میتواند به طور قابل توجهی بازدهی یک کارخانه را افزایش دهد. که همین امر سبب میگردد تا کالاها با سریع ترین روش ممکن، به دست کاربر برسند. همچنین مدیریت کالا و محصولات نیز بسیار آسان تر است. در صورت استفادهنکردن از قفسه باید کالاها را بدون در نظر گرفتن فضا، بر روی یکدیگر قرار دهیم که همین امر در طولانی مدت سبب آسیب به قطعات و حتی گم شدن آنها میگردد. با استفاده از قفسه بندی انبار میتوانید کالا و یا محصولات را با حجم کمتری در محیط مورد نظر بایگانی نمایید.

انواع کمد اسناد انبار ثابت و متحرک چگونه ساخته میشوند؟

انواع قفسه بندی انبار ثابت و متحرک چگونه ساخته میشوند؟ اگر تمایل دارید انبار خود را به سیستم قفسه بندی مدرن مجهز نمایید باید این نکته را بدانید که ساخت قفسه ها به راحتی نخواهد بود و باید در مرحله اول قفسه خود را بشناسید و بدانید که کدام سیستم برای قفسه بندی شما مناسب میباشد. که بتوانید به وسیله آن هم در فضا صرفه جویی کنید و هم برای بایگانی نمودن محصولاتتان مناسب باشد.

همچنین اگر محصولات شما دارای وزن بالایی هستند، حتما جنس قفسه ها را بررسی نمایید تا مقاومت بسیار خوبی داشته باشند. نکته مهم تر این است که قفسه ها را متناسب با دکوراسیون فروشگاه و حتی کارخانه ها رنگ آمیزی نمایید و اگر رنگ قفسه برایتان اهمیتی ندارد پس دلیلی ندارد تا رنگ اصلی آن را تغییر دهید.

در قفسه بندی انبار به چه نکاتی باید توجه نماییم؟

در وهله اول باید این را در نظر داشته باشیم که در قفسه بندی انبار به چه نکاتی باید توجه نماییم؟ اگر جنس قفسه مورد نظر مرغوب نباشد و یا دارای اندازه استاندارد نباشد. به مرور سبب میگردد تا به تعویض این محصول بپردازید و همین امر سبب خسارت های مالی زیادی میگردد. در صورتی که طراحی قفسه به درستی انجام نگیرد. پس از گذشت زمان سبب آسیب های مختلف به محصول و کالا میگردد.

برای آنکه به چنین مکشلاتی دچار نگردید میتوانید با کارشناسان مجموعه صنعت بایگان در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. مجموعه صنعت بایگان با توجه به اصول و روش استاندارد قفسه های مورد نظر را ساخته و نصب مینماید. چون تضمین کیفیت آنها بسیار قابل اطمینان خواهد بود.

کلام آخر

قفسه بندی انبار کاربردهای بسیار مختلفی دارد که میتوانید بسته به شرایط و فضای کاری سیستم مورد نظر خود را سفارش و انتخاب کنید. با استفاده نمودن از انوع قفسه بندی انبار میتوانید از بروز هرگونه آسیب به محصولات مورد نظر خود جلوگیری نمایید. امیدوارم مقاله انواع قفسه بندی انبار و ویژگی های آن برایتان مفید بوده باشد.