یکی از کاربردی ترین راه ها جهت ذخیره سازی هرچه بهتر اطلاعات، اسناد، مدارک و غیره سیستم بایگانی ریلی میباشد که سیستم بایگانی ریلی به نام های قفسه بایگانی ریلی، بایگانی ریلی، قفسه ریلی متحرک، قفسه بندی غلتکی، کمد بایگانی ریلی شناخته میگردد. این محصولات به هیچ عنوان پیچیده نبوده و میتوانید به آسانی از آن ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است در تمامی بایگانی ریلی تولید شده  پایه های چرخ متحرک قرار گرفته است که که بر روی ریل ها، حرکت این سیستم را آسان مینماید. محصولات بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها میپردازیم.

سیستم بایگانی ریلی

سیستم بایگانی ریلی

انواع بایگانی ریلی

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد سیستم بایگانی ریلی با توجه به نوع عملکرد، دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام از این مدل ها در مکانی مجزا قابل اجرا میباشد همچنین به منظور بهینه نمودن فضای  محیط اداری، سازمانها و حتی منزل میتوانید از این سیستم بایگانی ریلی استفاده نمایید. که نمونه ای از این محصولات شامل:

بررسی سیستم بایگانی ریلی مکانیکی یا دستی

سیستم بایگانی ریلی مکانیکی یا دستی یکی از پرکاربردترین محصولات میباشد که در تمامی ارگان ها از آن استفاده میگردد. کابین های این محصول بایگانی ریلی به کمک یک دسته مکانیکی باز و بسته شده و میتوانید پس از باز نمودن درب اصلی، کابین های عقبی آن را به منظور بایگانی نمودن اطلاعات خود، از چپ به راست حرکت دهید. استفاده نمودن از بایگانی ریلی مکانیکی عموما برای هینه سازی فضا مورد استفاده قرار میگیرد و افراد میتوانند بسته به نیاز و سلیقه خود بایگانی ریلی مورد نظر خود را سفارش داده و از آن استفاده نمایند. تمامی قفسه های بایگانی ریلی به وسیله یک ریل که بر روی آن سوار هستند جابه جا میشوند و در ضمن افراد میتوانند این قفسه ها را با یکدیگر ادغام نموده و طولی که میخواهید را تشکیل دهد.

بایگانی ریلی مکانیکی

بایگانی ریلی مکانیکی

سیستم بایگانی ریلی برقی الکترونیکی

سیستم بایگانی ریلی برقی الکترونیکی از موتورهای بسیار کوچکی تشکیل شده است که در پایه ها پنهان شده اند این بایگانی ریلی برقی الکترونیکی به کمک یک دکمه قابل حرکت بوده و میتوان گفت مزایای بسیاری نسبت به قفسه بندی دستی دارد با استفاده از دکمه ها میتوانید به تمام قفسه های درحال حرکت و ثابت، دسترسی داشته باشید. بایگانی ریلی برقی الکترونیک با توجه به ویژگی امنیتی که دارد میتواند در محیط های عمومی از جمله دانشگاه ها، کتابخانه ها، مدارس و غیره استفاده گردد. برخی از این سیستم بایگانی ریلی نیز میتوانند به پایگاه داده متصل شود و همین امر سبب گردد تا محصولات را به آسانی و در جای مناسب خود بایگانی نمایید.

بایگانی ریلی برقی الکترونیک

بایگانی ریلی برقی الکترونیک

سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک

سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک همانند بایگانی ریلی عمل میکند و تنها تفاوت عمده ای که این محصول با محصولات دیگر دارد این است که دارای یک ریموت کنترل، برد روشنایی هوشمند،سنسور طولی، سنسور چپقی میباشد که هرکدام از این اجزا در جای خود عملکرد کاربردی را انجام میدهند. استفاده نمودن از بایگانی ریلی اتوماتیک میتواند در تمامی سازمان ها و فضاهایی که بسیار گسترده باشد، مناسب باشد و استفاده نمودن از این محصول سبب میگردد تا در مصرف برق صرفه جویی شود و از نیروی انسانی بسیار کمی استفاده نمایید.

بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی اتوماتیک

سیستم بایگانی ریلی ترکیبی

عموما بایگانی ریلی در محیط هایی که دارای فضا با طول کم ولی عرض زیاد است استفاده میگردد. سیستم بایگانی ریلی ترکیبی مانند قفسه ثابت است که از دو قفسه که بیشتر در پشت و یک قفسه کمتر به نسبت تعداد قفسه پشت در جلوی سیستم قفسه ریلی تعبیه میگردد. ولی باید این نکته را مد نظر داشت که قفسه ثابتی که بر روی این محصول تعبیه شده است در موازات دیوار، به دیوار بچسبد. همچنین وجود ریل هایی که در زیر این محصول تعبیه شده است باعث میشود تا قفسه های جلویی که متحرک هستند بتوانند به آسانی بر روی ریل حرکت نمایند. در مجموعه صنعت بایگان میتوانید پهلوی این محصول را در مدل های مختلف همچون فلزی روشن، تیره، ام دی اف، لترون نصب نمایید.

سیستم بایگانی ریلی کتابخانه

سیستم بایگانی ریلی کتابخانه از خانواده بایگانی ریلی مکانیکی میباشد. این محصول یکی از تولیدات قدیمی مجموعه صنعت بایگان است که در محیط های شلوغ و پر رفت و آمدی که میخواهند مطالعه ای از اسناد و کتاب های داشته باشند استفاده میگردد بدین صورت که میتوانید این محصول را  در هر کجایی از منزل و یا محل کار خود قرار دهید و از اطلاعاتی که در آن بایگانی میکنید استفاده نمایید. مجموعه صنعت بایگان، جهت نگهداری کتاب، بروشور و جزوات از سینی هایی به منظور نگهداری هرچه بهتر کتاب استفاده مینماید که معمولا اندازه این سینی ها با عرض 25 سانتی متر است.

سیستم بایگانی ریلی انبار

سیستم بایگانی ریلی انبار همانطور که از نامش پیداست در انبار استفاده میگردد بدین منظور که میتوانید از این محصول به جهت بایگانی نمودن قطعات و لوازم ضروری و کاربردی کارگاه ها و کارخانه ها استفاده نمایید. قفسه های انبار به صورت اتوماتیک و به کمک نیروی الکترونیکی انجام میگیرد. این سیستم هم به صورت چند طبقه و هم به وسیله نیروی انسانی و دستی کار میکند. افراد میتوانید این سیستم را به صورت اتوماتیک، برقی و دستی سفارش دهید.

مزایای استفاده از سیستم بایگانی ریلی

تمامی سیستم بایگانی ریلی دارای مزیت های منحصر به فردی هستند که افراد میتوانند بسته به نیاز و عملکرد خود محصول مورد نظر خود را سفارش دهند. ازجمله مزایای بایگانی ریلی میتوان به:

  • فضای ذخیره سازی به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.
  • دسترسی هرچه راحت تر به اسناد، مدارک و سیستم ها
  • در مصرف هزینه ها صرفه جویی میگردد.
  • در مصرف انرژی صرفه جویی میگردد به دلیل استفاده از سیستم برق سنسوری
  • توانایی تفکیک نمودن هرچه بیش تر واحدهای مجزا
  • و غیره

کاربرد سیستم بایگانی ریلی

از سیستم بایگانی ریلی میتوانید بسته به نیاز خود در مدارس، فروشگاه ها، اداره ها، کارخانه ها، سازمان ها، ارگان های دولتی و خصوصی، بیمارستان ها و غیره استفاده نمود.

قیمت و خرید سیستم بایگانی ریلی

مجموعه صنعت بایگان یکی از شرکتهای تولید کننده انواع محصولات سیستم بایگانی ریلی میباشد که توانسته است با توجه به نیاز کاربران خود محصولات بسیار کاربردی همراه با عملکرد مطلوب را تهیه نماید. خریداران میتوانید جهت خرید و مشاوره محصول مورد نظر خود، با کارشناسان مادر ارتباط باشید.