قفسه ریلی ترکیبی چیست؟

قفسه ریلی ترکیبی

بایگانی ریلی ترکیبی، همانطور که از نام آن پیدا است ترکیبی از دو کمد بایگانی ریلی و قفسه ثابت است. اگر فضای کاربری شما کم است بهترین پیشنهاد برای شما خرید بایگانی ترکیبی نیز می باشد. با خرید بایگانی ریلی ترکیبی می توانید بیشترین فضا را برای نگهداری اسناد خود داشته باشید. همچنین فضای محیط نگهداری اسناد شما بسیار بهینه و آزاد خواهد شد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره بایگانی ریلی ترکیبی هستید. در ادامه همراه ما باشید.

مختصری درباره بایگانی ترکیبی کشویی

بایگانی ترکیبی کشویی بیشترین کاربرد را در محیط هایی دارد که فضای کم و اسناد بسیار زیادی دارند. دلیل ظرفیت بالای بایگانی ترکیبی  نحوه طراحی آن است. طراحی قفسه ها در این سیستم بایگانی به گونه ای در نظر گرفته شده است که در قسمت جلویی تعداد قفسه ها بسیار بیشتر از قسمت پشتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه سفارش سیستم بایگانی ترکیبی کشویی پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت صنعت بایگان و دریافت مشاوره از کارشناسان مهارت دیده آن است. یکی از مزایای خرید کمد بایگانی سفارش آن در ابعاد و طرح مناسب با دکوراسیون دفتر بایگانی اسناد است. به طور کلی در بازار کمد بایگانی ریلی ترکیبی با جنس های فلزی روشن، تیره، ام دی اف و لترون نیز وجود دارد که می توانید طبق سلیقه خود یک مورد را سفارش دهید.

 

آشنایی با مزایای قفسه ریلی ترکیبی

یکی از مزایای قفسه بایگانی ترکیبی کاربردی  بودن آن است. از محیط های که می توان در آن ها از قفسه بایگانی ترکیبی استفاده کرد می توان به ادارات، سازمان ها، ارگان های دولتی و خصوصی، آموزش و پرورش، مراکز درمانی، کتابخانه ها و.. اشاره کرد.

  • قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات
  • بهینه سازی فضای نگهداری بایگانی اسناد
  • دارای کیفیت بالا اما قیمتی مقرون به صرفه
  • دسترسی آسان به اسناد و صرفه جویی در زمان
  • افزایش زیبایی محیط و کمک به دکوراسیون بهتر

 

مزایای قفسه ترکیبی

معرفی ویژگی های بایگانی ریلی ترکیبی

تمامی کمد های بایگانی ریلی دارای اجزای منحصر به فردی هستند که نقش اصلی را در قفسه بایگانی برعهده دارند. بنابراین خرابی یا نبود هر یک از این اجزای مهم می تواند باعث عملکرد نادرست در کمد بایگانی ریلی ترکیبی شود. اجزای اصلی بایگانی ریلی ترکیبی شامل: ستون، سینی، شاسی کف، شاسی سقف، درب و قفل نیز می شود. در این بخش به بررسی دقیق تر این اجزا خواهیم پرداخت.

ستون قفسه ریلی: یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار در میزان مقاومت کمد بایگانی ریلی ستون آن است. هر چقدر مقاومت ستون قفسه ریلی بیشتر باشد کمد بایگانی ریلی می تواند وزن بیشتری را تحمل کند. بنابراین اگر حجم اسناد شما زیاد است لازم است که قفسه ای را انتخاب کنید که ستون قفسه آن از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

سینی قفسه ریلی: پس از اتصال ستون کمد بایگانی ریلی و اتصال بین ستون ها به وسیله پین می توانید به سراغ نصب سینی قفسه ریلی بروید. سینی قفسه ریلی فضایی را برای چیدمان اسناد برای شما به وجود می آورد. به نسبت ابعاد کمد بایگانی سینی ها در ابعاد مختلفی وجود دارند. بنابراین اگر ابعاد کمد بایگانی ریلی شما معقول است می توانید سینی قفسه ریلی را در هر نوع ابعادی که لازم دارید سفارش دهید.

شاسی کف و سقف: یکی از دیگر اجزای اصلی سیستم بایگانی ریلی شاسی کف و سقف است. علت اهمیت شاسی کف و سقف در کمد بایگانی ریلی محافظت از اسناد موجود در بایگانی ریلی است. همچنین استفاده از شاسی در کف قفسه بایگانی باعث می شود که یونیت ها به خوبی بر روی شاسی قرار بگیرند. کیفیت بالای شاسی کف و سقف تاثیر بسیاری در حرکت بهتر کمد بایگانی بر روی ریل دارد.

چرخ کمد ریلی: یکی از ویژگی های مثبت کمد بایگانی ترکیبی داشتن چرخ برای حرکت راحت تر آن است. جایگاه چرخ ها کمد ترکیبی در قسمت جلویی آن است. بنابراین چرخ ها وظیفه کمک به کابین های جلو در حرکت راحت تر را برعهده دارند. البته استفاده از چرخ در کمد ریلی قوانین خاصی دارد زمانی که چرخ های کابین جلویی بیشتر شود باید به کابین عقبی توجه بیشتری داشت و محصولات کمتری را درآن قسمت چیدمان کرد. تنها در این حالت است که می توان به راحتی از این کمد بایگانی ریلی استفاده کرد.

درب و قفل: یکی از مسائل مهم در تولید کمد بایگانی ریلی ارتقا ایمنی این محصول برای عدم دسترسی افراد غیر مجاز به اسناد مهم و ضروری است. بنابرین در طراحی  و تولید کمد بایگانی ترکیبی از   درب و قفل نیز استفاده شده است.

 

درب و قفل قفسه ریلی ترکیبی

معرفی کمد بایگانی مناسب با راه رو های کم عرض

یکی از دغدغه های مهم افراد در نگهداری اسناد کمبود فضا برای قرار دادن کمد بایگانی است. اگر شما نیز با مشکل کمبود فضا مواجه اید یا فضای شما عرض کمی دارد. باید بگوییم که بهترین ایده برای سازمان شما استفاده از کمد بایگانی ترکیبی نیز می باشد. برخلاف قفسه های قدیمی امروزه قفسه های بروز تمامی مشکلات شما را در بایگانی کردن اسناد حل کرده اند. برای آشنایی و مشاهده انواع کمد های بایگانی می توانید به سایت صنعت بایگان مراجعه کرده و نسبت به محیط کار خود کالای مناسب را انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *