خرید قفسه بندی انبار سنگین

خرید قفسه بندی انبار سنگین

مدیریت انبار و روش های چیدمان کالا در آن را سیستم انبار داری می گویند که به دلیل متنوع بودن کالا ها شامل انواع مختلفی می شوند‌. در این مقاله ما قصد داریم به معرفی انبارداری به کمک خرید قفسه بندی سنگین بپردازیم با ما همراه باشید.

قفسه بندی انبار سنگین چیست؟

قفسه بندی انبار سنگین مناسب انبار هایی است که کالاهایی با وزن بالا را نگهداری و انبار می کنند. بنابراین می توان گفت مقاومت و استحکام قفسه بندی انبار سنگین بسیار بالا است. برای نگهداری کالاهای حجیم در مدت زمان طولانی نیاز است که به سراغ خرید قفسه بندی انبار سنگین بروید.

آشنایی با مزایای قفسه بندی سنگین

همانطور که در مطالب بالا متوجه شده اید از اولین مزایای قفسه بندی سنگین می توان به نگهداری کالا ها در وزن های زیاد اشاره کرد.

سایر مزایا:

  • کاهش هزینه فضای انبار
  • مناسب برای نگهداری دارو ها و مواد شیمیایی
  • کاهش هزینه های تعمیرات و خرید مجدد قفسه ها
  • افزایش ظرفیت انبار و امکان انبار کردن تعداد کالاهای بیشتر
  • کاهش هزینه های حمل و نقل و هزینه های مربوط به نیرو های کار
  • استحکام و مقاومت بالا که باعث افزایش طول عمر قفسه بندی می شود.
  • بهبود بهره وری انبار و دسترسی آسان تر به انبار و کالاهای چیدمان شده در آن

 

خرید قفسه بندی انبار سنگین

معرفی انواع قفسه بندی انبار سنگین

قفسه بندی انبار سنگین دارای انواع مختلفی است که در این بخش قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم. از مزایای تنوع در قفسه بندی سنگین می توان به کاربرد و ویژگی های مختلف هر یک از این محصولات اشاره کرد.

انواع نمونه های قفسه بندی انبار سنگین

قفسه بندی پالت راک :

پالت راک نیز یکی از قفسه بندی های سنگین به حساب می آید که از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد. میزان استحکام قفسه بندی پالت راک بسیار بالا است. از قفسه بندی پالت راک در حالت های تک طبقه و دو طبقه نیز می توانید استفاده کنید‌.

قفسه بندی مشبک:

یکی از انواع مدل های قفسه بندی سنگین، قفسه بندی مشبک نیز نام دارد. قفسه بندی مشبک نیز دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد. اگر قصد انبار کردن محصولات متنوعی را دارید می توانید از قفسه بندی مشبک نیز استفاده کنید.

قفسه بندی پانل راک:

پانل راک یکی از انواع قفسه بندی های سنگین مناسب انبار با کالا های حجیم است. قفسه بندی پانل راک نیز دارای انواع مختلفی است و شما می توانید آن را در مدل های قفسه بندی پانل راک ساده و پانل راک قفسه دار نیز خریداری کنید.

 

خرید قفسه بندی انبار سنگین

بررسی عوامل موثر در خرید قفسه بندی انبار سنگین

بدون شک عوامل بسیاری در انتخاب قفسه بندی اهمیت دارد و بسیار مهم است که انتخاب قفسه بندی با نهایت دقت انجام شود. از عوامل موثر بر انتخاب قفسه بندی با کیفیت می توان به در نظر گرفتن نوع کالا، وزن کالا، ابعاد کالا، فضای انبار، بودجه و .. نیز اشاره کرد.

نکته: یکی از مهم ترین مسائل که تاثیر بسیار زیادی بر روی انتخاب قفسه بندی برای فضای انبار دارد توجه به نوع کالا است چرا که در نهایت کالا ها بر روی قفسه بندی قرار می گیرند و اگر توجه کافی به نوع کالاها نکرده باشید از نظر وزن،حجم، نوع محصول نیز ممکن است با مشکل روبرو شوید برای مثال نگهداری کالاهایی که وزن بسیاری دارند یا جز محصولات شیمیای خطرناک به حساب می آیند بسیار دشوار است.

فضای انبار: یک عامل مهم در انتخاب قفسه بندی توجه به فضای انبار نیز می باشد. چرا که در غیر اینصورت استفاده از فضای انبار کارآمد نخواهد بود.

وزن و ابعاد کالا: هر محصول دارای ابعاد و وزن مشخصی است که لازم است این موارد را قبل از خرید سیستم قفسه بندی انبار در نظر بگیرید. پس از در نظر گرفتن تمام نکات مهم درباره انتخاب قفسه بندی مناسب لازم است به بودجه ای که قصد دارید برای خرید قفسه بندی انبار در نظر بگیرید توجه کرده و محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید‌.

روش های نگهداری از قفسه بندی سنگین

برای نگهداری صحیح از قفسه بندی سنگین نیاز است که به نکات زیر توجه کنید..

نصب اصولی: یکی از مسائل مهم در نصب قفسه بندی انبار اصولی بود آن است. چرا که قبل از چیدمان کالاها باید از درست بودن و رعایت نکات ایمنی در نصب قفسه بندی مطمعن شوید. در غیر اینصورت نصب غیراصولی باعث می شود که  با حوادث ناگوار و ناگهانی رو به رو شوید.

بررسی دوره ای : برای کسب اطلاع درباره وضعیت سیستم قفسه بندی انبار لازم است که هر چند وقت یکبار زمانی را به چک کردن آن ها اختصاص دهید. چرا که ممکن است به دلیل جا به جایی و تحمل وزن های زیاد در طولانی مدت مشکلاتی برای قفسه بندی انبار بوجود بیاید. بنابراین بررسی دوره ای سیستم قفسه بندی انبار از اهمیت بالایی برخوردار است.

بارگذاری صحیح قفسه ها: بارگزاری به معنی چیدمان صحیح محصولات بر روی قفسه ها نیز می باشد. بنابراین یکی از عوامل تاثیر گذار بر طول عمرسیستم قفسه بندی انبار نحوه چیدمان آن نیز می باشد.

تمیز کردن قفسه بندی: بدون شک با گذشت زمان بر روی قفسه بندی انبار گرد و غبار قرار می گیرد بنابراین لازم است که هر چند وقت یکبار به تمیز کردن قفسه بندی های انبار نیز بپردازید تا سلامت کالاها به خطر نیافتد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *