کاربرد بایگانی ریلی مکانیکی

 بایگانی ریلی مکانیکی مناسب انبار هایی است که قصد صرفه جویی در فضای انبار را دارند. از مزایای استفاده از بایگانی ریلی مکانیکی می توان به افزایش بهره وری انبار و دسترسی آسان به اقلام اشاره کرد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره بایگانی ریلی مکانیکی را دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 بایگانی ریلی مکانیکی چیست؟

قفسه متحرک ریلی فلزی مکانیکی یکی از انواع کمد های بایگانی ریلی می باشد که از آن در فضای انبار و دفاتر بایگانی اسناد بسیار استفاده می شود. جالب است بدانید که کمد ریلی مکانیکی کاربرد بسیاری در صنایع و سازمان ها دارد. به دلیل ریلی بودن قفسه های بایگانی آن ها را در کنار یکدیگر چیدمان می کنند تا دسترسی به فایل ها راحت تر باشد. قفسه ریلی مکانیکی با استفاده از ریل ها به حرکت در خواهند آمد البته تا موتور و گیربکس نباشد ریل ها حرکت نخواهند کرد. 

 

بایگانی ریلی مکانیکی

معرفی انواع قفسه متحرک ریلی فلزی مکانیکال

به دلیل متنوع بودن نیاز های مشتری قفسه متحرک ریلی فلزی مکانیکال دارای انواع مختلفی است که برای آشنایی بیشتر در این بخش قصد معرفی آن ها را داریم.

  • قفسه ریلی سنگین متحرک : اگر کالاهای شما وزن بسیار زیادی دارند لازم است که از قفسه ریلی سنگین متحرک برای نگهداری از آن ها در مدت زمان طولانی استفاده کنید.
  • قفسه ریلی نیمه سنگین:  مناسب برای کالاهایی است که ‌وزن متوسطی دارند.
  • قفسه ریلی سبک متحرک: مناسب برای اقلام سبک
  • قفسه متحرک ریلی: مخصوص بایگانی کتاب

بایگانی ریلی مکانیکی

بررسی مزایا و معایب خرید بایگانی ریلی مکانیکی

از مزایای خرید قفسه ریلی مکانیکی می توان به صرفه جویی در زمان نیز اشاره کرد. در واقع حرکت کمد های بایگانی بر روی ریل ها باعث می شود که فضای کمتری اشغال شود. استفاده موثر از فضای انبار بسیار اهمیت دارد و تاثیر بسیاری در بهبود راندمان انبار خواهد گذاشت.

راحتی دسترسی به اقلام: قفسه متحرک فلزی از دو سمت جلو و عقب قابلیت حرکت کردن را دارند بنابراین دسترسی به اقلام در سیستم ریلی مکانیکی بسیار راحت بود. دسترسی راحت به کالاها در فضای انبار باعث می شود تا ارسال به مشتری نیز در مدت زمانی کوتاه انجام شود.

مقاومت و استحکام بالا: جنس بدنه این نوع قفسه بایگانی از فلزات مقاوم در نظر گرفته شده است. بنابراین از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. فلز های استفاده شده در ساخت کمد بایگانی ریلی مکانیکی از جنس فولاد و آلومینیوم هستند.

افزایش بهره وری در محیط انبار : با استفاده از کمد ریلی مکانیکی شاهد افزاسش بهره وری در محیط انبار خواهید بود. چرا که سرعت جا به جایی بین کمد ها و دسترسی به اقلام بالا است.

افزایش دوام و طول عمر قفسه بندی انبار : قفسه ریلی متحرک به دلیل مواد سازنده و استفاده از فناوری از استحکام بالایی بهره می برند. بنابراین با خرید این نوع قفسه بندی برای محیط انبار شاهد افزایش دوام و طول عمر قفسه بندی های انبار خواهید بود.

معایب خرید کمد بایگانی ریلی مکانیکی: انتخاب کمد ریلی مکانیکی هزینه اولیه خرید های انبار را بالا می برد اما در آینده هزینه های مربوط به تعمیرات قفسه بندی را کاهش خواهد داد.
نیازمند فضای کافی:
قفسه های متحرک برای حرکت کردن به فضای کافی نیاز دارند. بنابراین لازم است که قبل از خرید سیستم های قفسه بندی به میزان فضای انبار توجه داشته باشید. بنابراین اگر فضای انبار شما کافی نیست

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *