قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک یک سیستم مدیریت انبار است که برای نگهداری و سازماندهی بارهای بزرگ مانند پالت‌ها استفاده می‌شود. این سیستم معمولاً از قفسه‌های فلزی ساخته شده است که به هم پیوسته و به ارتفاع مختلف قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر درباره ویژگی های استفاده از قفسه بندی راک صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پالت راک چیست؟

پالت راک (rallet rack) ، یکی از انواع سیستم های قفسه بندی است که برای سازماندهی کالا در انبار های بزرگ از آن استفاده می شود. برای سازمان دهی کالا ها در انبار های صنعتی معمولا از قفسه بندی پالت راک استفاده می شود. قفسه بندی پالت راک از قواره های عمودی و افقی تشکیل شده است. برای نصب قفسه بندی پالت rallet rack نیاز است که ابتدا اندازه های مورد نیاز برای نصب را به دست بیاورید سپس برای برش دادن قواره های عمودی آماده شوید. پس از نصب تیر های عمودی نوبت به تیر های افقی می رسد. برای برش تیر های عمودی نیاز است که تیر ها را بر روی طول قواره ها بگذارید و برش دهید. در نهایت تنها کافی است پالت های راک را بر روی تیر ها قرار دهید تا بتوانید کالاهای مورد نیاز خود را بر روی آن چیدمان کنید.

معرفی اجزای قفسه بندی پالت راک

طراحی قفسه بندی rallet rack به صورت عمودی در نظر گرفته شده و ابتدا پایه ها قرار خواهند گرفت. سپس می توانند تیر ها را به پایه ها متصل کنند. اتصال پایه ها به تیر های افقی باعث اتصال این دو خواهد شد. سپس شما می توانید کالاهای خود را بر روی قفسه بندی قرار دهید. از مزایای استفاده از قفسه بندی پالت راک می توان به عدم محدودیت در تنظیم کردن ارتفاع و طول طبقات اشاره کرد. باید بدانید که انتخاب طول و عرض قفسه بندی پالت rallet rack نیز تا حدودی به وزن کالاها نیز بستگی خواهد داشت.

 

قفسه بندی پالت راک

چرا از قفسه بندی پالت راک استفاده کنیم؟

اگر قصد استفاده بهینه از فضای انبار خود را دارید باید بدانید که قفسه بندی rallet rack بسیار مناسب خواهد بود. همچنین با پالت rallet rack دسترسی به کالا ها بسیار آسان خواهد شد. بیشتر تولید کنندگان به دنبال خرید پالت راک هستند چرا که در فضای انبار بسیار مفید خواهد بود. اما باید در نظرداشته باشید که نصب اشتباه پایه و تیر ها باعث می شود که دسترسی به کالا ها بسیار دشوار شود.

هدف تولید سیستم های قفسه بندی rallet rack

اگر به دنبال یک راه حل اقتصادی برای سازمان دهی به کالا های موجود در انبار هستید قفسه بندی پالت راک گزینه ای بسیار مناسب خواهد بود. دوام و کیفیت پالت راک به دلیل جنس فولادی آن بسیار بالا است. بنابراین اگر آن ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید مشکلی برای آن  پیش نخواهد آمد و برای مدت زمانی طولانی می توانید از قفسه بندی rallet rack نیز استفاده کنید. در ادامه بیشتر درباره نکات مهم در استفاده از این قفسه بندی صحبت کرده ایم همراه ما باشید.

مزایای استفاده از پالت راک

یکی از هدف های اصلی استفاده از سیستم های مختلف قفسه بندی در انبار نظم دهی و بهینه سازی فضا نیز می باشد. پالت راک نیز به شما کمک می کند تا فضای انبار را به خوبی سازماندهی کرده و تعداد بسیاری از محصولات خود را چیدمان کنید.

دسترسی آسان به کالا: طراحی این سیستم به صورتی است که دسترسی به کالا ها کار دشواری نیست. تنها لازم است که اندازه پایه و تیر ها به درستی برش داده شده باشد.

افزایش امنیت: یکی از ویژگی های خرید این نوع قفسه بندی ایمنی بالای آن است. بنابراین شما می توانید محصولات را پشت سرهم چیدمان کرده و نگران حوادث ناگوار نیز نباشید. چرا که ایمنی قفسه بندی پالت راک باعث می شود تا محصولات دچار ریزش نشوند.

بهره وری بالا: سیستم پالت راک به انبارداری ها کمک می کند که در روند توزیع کالا ها پیشرفت چشمگیری داشته باشند. بنابراین اگر به دنبال افزایش بهره وری و کارایی در سیستم انبار داری خود هستید پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت صنعت بایگان و خرید قفسه بندی پالت راک نیز می باشد.

 

قفسه بندی پالت راک

آشنایی با نحوه نصب قفسه بندی راک

برای نصب قفسه بندی rallet rack ابتدا نیاز است که تمامی سوراخ های پالت rallet rack را با استفاده از هوای فشرده پر کنید. برای این منظور می توانید از جارو برقی یا برس سیمی نیز استفاده کنید. پس از اینکه از تمیز شدن سوراخ ها مطمعن شدید لازم است که از واشر برای قرار دادن مهره استفاده کنید. پس از قرار دادن مهره لازم است که آن را چند نوبت بچرخانید و لنگر ها را وارد سوراخ ها کنید. بسیار مهم است که لنگر ها در عمق مناسبی از سوراخ ها کوبیده شوند. در نهایت لازم است با استفاده از گشتاور تمامی پیچ ها را سفت کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *