قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

از قفسه بندی برای چیدمان محصولات درانبار صنایع مختلف برای چیدمان محصولات استفاده می شود. یکی از کاربرد های قفسه بندی در صنعت خرده فروشی نیز می باشد. جالب است بدانید که استفاده از قفسه بندی مناسب در صنایع خرده فروشی تاثیر بسیاری در فروش آن ها داشته است که درادامه بیشتر درباره مزایای استفاده از قفسه بندی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی مهم ترین عامل تاثیر گذار در فروش صنایع

یکی از عوامل تاثیر گذار در فروش صنایع مختلف استفاده از قفسه بندی نیز می باشد. در واقع انتخاب قفسه بندی مناسب برای انبار فروشگاه ها باعث می شود که سازماندهی مناسبی در محیط انبار و چیدمان محصولات فروشگاه بوجود بیاید. همچنین یکی از عوامل تاثیر گذار درخرید راحت تر مشتری از فروشگاه انتخاب قفسه بندی مناسب نیز می باشد.

مزایای انتخاب قفسه بندی مناسب:

  • در معرض دید قرار دادن محصولات
  • دسترسی سریع و راحت تر به کالا ها
  • افزایش راندمان فروش خره فروش ها و ..

 بررسی روند سازماندهی فروشگاه

همانطور که متوجه شده اید انتخاب قفسه بندی مناسب به سازماندهی فروشگاه شما کمک بسیاری می کند. بنابراین اگر در فروشگاه خود از قفسه بندی استفاده نکنید یا انتخاب درستی برای خرید  قفسه بندی نداشته باشید فضای فروشگاه شما بسیار بهم ریخته و راندمان کاری پایین خواهد آمد. اما با استفاده از قفسه بندی می توانید فضای فروشگاه را به درستی بخش بندی کنید و به بهبود عملکرد کسب و کار خود کمک کنید.

 

چرا از قفسه بندی استفاده کنیم؟

با خرید و استفاده از قفسه بندی می توانید محصولات خود را به خوبی در مکان مناسبی چیدمان کنید تا سریع تر به چشم مشتری بیایند. افزایش فروش محصولات از طریق در معرض دید قرار دادن کالا ها امکان پذیر خواهد بود. جالب است بدانید که در صنعت خرده فروشی برای افزایش فروش کالا ها از چیدمان آن ها در ارتفاع های بالا تر استفاده می شود. خرده فروشان بر این باورند که اگر محصولات خود را در ارتفاع بالاتری چیدمان کنند فروش آن ها بیشتر خواهد شد. از دیگر مزایای چیدمان کالا ها در ارتفاع های مختلف باعث می شود که دسترسی مشتری به کالا ها بسیار بیشتر شود. یکی دیگر از دلایل خرید قفسه بندی برای فروشگاه ها تسهیل خرید مشتریان و راحت تر پیدا کردن کالا ها نیز می باشد.

تسهیل خرید مشتریان

انتخاب قفسه بندی مناسب برای فروشگاه ها باعث می شود که مشتریان در مدت زمان کوتاهی به راحتی بتوانند کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و به آن دسترسی داشته باشند. همچنین خرید قفسه بندی به شما کمک می کند که محصولات مرتبط به یک دیگر را در کنار یک دیگر چیدمان کنید تا مشتری بتواند به راحتی مقایسه کرده و بهترین را از نظر خود انتخاب کند. اگر نمی دانید که چه نوع قفسه بندی برای فروشگاه شما مناسب است بهتر است به ادامه این مطلب با معرفی انواع قفسه بندی در صنعت خرده فروشی همراه ما باشید.

 

قفسه بندی در صنعت خرده فروشی

معرفی انواع قفسه بندی مناسب با صنعت خرده فروشان

کسب و کار های مختلف بسیاری از قفسه بندی برای سازماندهی کالاهای خود استفاده می کنند بنابراین قفسه بندی در انواع مختلفی تولید شده است. یکی از مهم ترین عوامل در خرید قفسه بندی نیز توجه به نوع آن نیز می باشد. اگر قصد خرید قفسه بندی را دارید که مناسب با کار شما باشد باید به نکات مهمی مانند : نوع محصول، ابعاد فروشگاه، بودجه و.. نیز توجه کنید.

انواع سیستم قفسه بندی مناسب برای خرده فروشی

قفسه بندی گردان:

اگر فضای فروشگاه شما محدود است و قصد سازماندهی و دسترسی راحت به محصولات را دارید می توانید از قفسه بندی گردان نیز استفاده کنید. قفسه بندی گردان به شما این امکان را می دهد تا با چرخاندن آن تعداد محصولات بیشتری را مشاهده کنید. گاهی نیزبرای در معرض دید قرار دادن برخی محصولات از بایگانی دوار نیز استفاده می شود.

قفسه بندی طبقاتی:

در صنعت خرده فروشی از قفسه بندی طبقاتی برای چیدمان محصولات در ابعاد مختلف استفاده می کنند.

قفسه بندی ایستاده :

یکی از رایج ترین نمونه های قفسه بندی مدل ایستاده نیز می باشد. قفسه بندی ایستاده فضای بیشتری را به شما برای چیدمان محصولات می دهد. همچنین می توانید قفسه بندی ایستاده را در ابعاد مختلفی سفارش دهید.

قفسه بندی دیواری :

اگر قصد دارید از کمترین فضا بیشترین استفاده را داشته باشید انتخاب قفسه دیواری بسیار مناسب برای شما خواهد بود. چرا که نصب و استفاده از این نوع قفسه نسبت به سایر مدل ها متفاوت است و برای نصب آن نیاز به افراد مهارت دیده خواهید داشت تا ازنظر ایمنی در آینده دچار حوادث ناگوار نشوید.

قفسه بندی جزیره ای:

محل قرار گیری قفسه بندی جزیره ای در وسط فروشگاه نیز می باشد. اگر در فروشگاه شما کالا هایی در ابعاد بزرگ وجود دارد می توانید از این نوع قفسه بندی استفاده کنید.

 

آشنایی با روش های چیدمان کالا ها در قفسه

پس از خرید قفسه بندی مناسب برای فروشگاه نحوه چیدمان آن ها اهمیت بسیاری در افزایش فروش شما خواهد داشت. بنابراین در این بخش قصد داریم به معرفی نکاتی مهم در چیدمان کالا ها بپردازیم.

انواع روش های چیدمان کالا ها:

اولین مسئله در نحوه چیدمان کالا ها توجه به میزان فروش آن ها نیز می باشد. کالا هایی که فروش بیشتری در فروشگاه شما داشته اند را باید در معرض دید مشتری قرار دهید تا روند قبلی خود را طی کنند. بنابراین چیدمان این نوع کالا ها در مکانی نامناسب باعث کاهش میزان فروش آن ها خواهد شد. از دیگر کالاهایی که باید در معرض دید کاربران قرار بگیرند می توان به محصولات جدید و کاربردی نیز اشاره کرد. بدون شک جلب توجه مشتری به محصول تاثیر بسیاری در روند فروش آن خواهد گذاشت.قرار دادن محصولات مشابه در کنار یکدیگر: اگر قصد دارید که مشتریان به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند نیاز است که محصولات مشابه را در کنار یکدگیر چیدمان کنید.

محصولات با قیمت های مختلف:

اگر محصولاتی مشابه دارید که با قیمت های مختلفی به فروش می رسند لازم است که آن ها را در فروشگاه در کنار یک دیگر چیدمان کنید. چیدمان این نوع کالا ها در کنار هم باعث می شود که افراد بتوانند بین محصولات مقایسه کرده و بهترین تصمیم را بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *