مدیریت قفسه بندی انبار کوچک

مدیریت قفسه بندی انبار کوچک

مدیریت قفسه بندی انبار کوچک نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد تا چیدمان کالاها به مشکل نخورد. همچنین رفت و آمد کالا ها و لیفتراک ها نیز سخت خواهد شد. به همین دلیل در انبار های که خیلی بزرگ نیستند نیاز است که از روش های مدیریتی خاصی برای قفسه بندی اصولی استفاده کنند. اگر فضای انبار شما نیز محدود است بهتر است در ادامه این مطلب با بررسی چگونگی مدیریت قفسه بندی انبار نیز همراه ما باشید.

چرا نحوه چیدمان انبار اهمیت زیادی دارد؟

کمبود فضا در انبار مسئله ای است که باید در چیدمان محصولات به آن توجه کرد. در غیر اینصورت با گذشت مدت زمانی کم با مشکلاتی مانند عدم فضا برای چیدمان کالا ها رو به رو خواهید شد. اگر به دنبال راهی مناسب برای حل این مشکل هستید ما به شما انتخاب قفسه های مناسب را پیشنهاد می کنیم. اولین و مهم ترین مسئله در محیط یک انبار توجه به قفسه بندی آن است . چرا که اگر قفسه بندی به درستی انتخاب نشود مشکلات بسیاری را با خود به همراه خواهد داشت.  از مزایای انتخاب سیستم قفسه بندی مناسب برای انبار می توان به کم شدن هزینه های مربوط به جا به جایی کالا ها اشاره کرد.

مزایای انتخاب قفسه بندی مناسب:

  • افزایش فضا برای رفت و آمد و چیدمان کالا ها
  • ثبت سفارش سریع و تحویل به موقع سفارش ها به مشتری

 

معرفی استراتژی های مناسب انبار های کوچک

از آن جایی که محصولات تولید شده با یک دیگر مختلف هستند انبار های متفاوتی هم برای نگهداری از این محصولات ساخته شده است. بنابراین هیچوقت در انباری که مواد شوینده قرار گرفته است مواد خوراکی را قرار نمی دهند و سعی بر این است که در هر انبار محصولات مناسب با آن  نگهداری شود. چرا که قرار گرفتن برخی از مواد در کنار یک دیگر می تواند عواقب جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. همچنین برخی انبار ها فضای بسیار بزرگ تری دارند و از آن برای انبار کردن مواد مفید تری استفاده خواهند کرد. اکنون فرض کنید که یک انبار کوچک داریم که برای بهتر چیدمان کردن آن نیاز است که از استراتژی های خاص استفاده کنید. برای آشنایی با استراتژی های چیدمان اصولی انبار نیز به لیست زیر توجه کنید.

معرفی استراتژی های چیدمان انبار کوچک:

استراتژی های چیدمان انبار به شما کمک می کند که فضای انبار را به روش بهتری چیدمان کنید. از روش های اصولی برای چیدمان درست انبار های کوچک می توان به مقدار مناسب محصولات، مکان مناسب، زمان مناسب و قیمت مناسب اشاره کرد.

محصول مناسب: منظور از مناسب بودن محصولات انبار چک کردن آن ها به روش اصولی نیز می باشد. چرا که با چیدمان اصولی انبار می توان به روش بهتری محصولات را سازماندهی کرد.

مکان مناسب: یکی از مهمترین مسائل در سیستم انبار داری توجه به محصولات است. چرا که چگونگی قرار گرفتن محصولات در انبار از اهمیت بالایی برخوردار است و کمک بسیاری به دسترسی راحت تر به کالا ها می کند. همچنین باعث می شود در مدت زمان کمتری بتوانید به سفارش های مشتری دسترسی پیدا کرده و آن ها را ارسال کنید.

زمان مناسب: هر محصولی ممکن است در یک زمان به خوبی به فروش برسد بنابراین اگر محصولات شما نیز این ویژگی را دارند لازم است که به بازه زمانی فروش آن ها توجه کنید و شاهد بیشترین آمار فروش خود نیز باشید.

قیمت مناسب:گاهی نیز بسیار مهم است که برای محصولات خود تخفیف قائل شوید و محصولات باقی مانده در انبار را به فروش برسانید و از آن ها سود خوبی داشته باشید.

 

دلیل چک کردن منظم موجودی انبار چیست؟

یکی از مهم ترین مسائل در سیستم های انبار داری توجه به موجودی کالا ها در انبار است. بنابراین مسئله چک کردن موجودی های کالا ها در انبار ها بسیار اهمیت دارد. احتمال دارد که با واژه انبار گردانی آشنا باشید انبار گردانی نیز به شما کمک می کند که از موجودی های انبار خود به صورت دقیق اطلاع داشته باشید. از ویژگی های انبار گردانی می توان به فروش همیشگی کسب و کار ها نیز اشاره کرد.  بنابراین در انبار گردانی به خوبی متوجه خواهید شد که چه تعداد کالا در انبار شما موجود است و چه زمان باید کالاهای جدید را به انبار خود اضافه کنید تا با عدم موجودی کالا و بسته شدن فروشگاه مواجه نشوید. برای خرید قفسه بندی مناسب سیستم انبار داری خود می توانید به سایت صنعت بایگان مراجعه کرده و از محصولات با کیفیت آن خرید کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *