قفسه بندی انبار قطعات یدکی

قفسه بندی انبار قطعات یدکی

برای نگهداری ابزار های مهم خط تولید قطعات یدکی از انبار قطعات یدکی استفاده می شود. برخلاف دیگر انبار ها که محلی برای نگهداری طولانی مدت کالا ها به حساب می آید روند نگهداری محصولات در انبار قطعات یدکی کاملا متفاوت خواهد بود. چرا که با انبار کردن قطعات یدکی شاهد سود در روند فروش آن ها نخواهید بود. بلکه حتی ممکن است به ضرر تجارت شما تمام شود. بنابراین قطعات یدکی در انبار برای مدت کمی نگهداری می شوند و بهتر است در زمان کمی پس از تولید به فروش برسند. در ادامه بیشتر درباره نحوه عملکرد قفسه بندی انبار قطعات یدکی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه روند قفسه بندی انبار قطعات یدکی را بهبود ببخشیم؟

برای بهبود روند قفسه بندی انبار قطعات یدکی نیاز است که وضعیت انبار را از نظر های مختلف ارزیابی کنید.

موارد ضروری که باید ارزیابی شوند:

  • فرآیند ها
  • امکانات انبار
  • جریان کار ها
  • ذخیره سازی تولید
  • اهداف ارزیابی انبار
  • زمان بحرانی  خط تولید

نکته: هدف از ارزیابی انبار بدست آوردن موجودی انبار و ظرفیت های آن است. پس از بدست آوردن اطلاعات کافی درباره انبار می توانید فضای انبار را به خوبی چیدمان کنید. استفاده از قفسه های مناسب برای چیدمان بهتر قطعات یدکی یکی از پیشنهاد هایی است که می تواند باعث شود فضای انبار قطعات یدکی بهتر مورد استفاده قرار بگیرد.

 

آشنایی با بهترین سیستم قفسه بندی انبار

یکی از روش های بهبود سیستم قفسه بندی انبار استفاده از سیستم مکان یابی انبار است. سیستم مکان یابی انبار به شما کمک می کند که بخش های مختلف انبار را بهتر بشناسید. در واقع سیستم مکان یابی انبار مشخص کننده راهرو، لایه و محل قرار گیری سطل، شکاف و .. است. مکان یابی دقیق فضای انبار به شما کمک می کند که چیدمان را بهتر انجام دهید.

نکته: در انبار های قطعات یدکی کارگران به صورت شیفتی کار می کنند و زمان دسترسی به قطعات به دلیل شیفتی بودن کارگران ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. بنابراین لازم است که یک فکر اساسی درباره چک کردن موجودی های انبار و دسترسی سریع به آن ها پیدا کنید. از راه های مناسب برای حل این مشکلات استفاده از ابزار های بروز و مدرن پیشرفته نیز می باشد.

 چرا قفسه بندی انبار ضرورت دارد؟

در زمینه فروش قطعات یدکی قفسه بندی قطعات نیز  بسیار اهمیت دارد و خیلی تفاوتی ندارد که وسعت فروشگاه شما چقدر است. قفسه بندی قطعات نه تنها در فروشگاه بلکه در انبار های قطعات یدکی امری بسیار ضروری است. البته باید توجه داشته باشید که هر مدل قفسه ای مناسب نظم دهی به قطعات یدکی نیست. بنابراین باید از قفسه های متناسب با این قطعات برای ایجاد نظم استفاده کنید. برای انتخاب درست و خرید قفسه بندی مناسب قطعات یدکی پیشنهاد ما  به شما مراجعه به سایت صنعت بایگان و دریافت مشاوره از کارشناسان مهارت دیده آن ها است.

 

قفسه بندی انبار قطعات یدکی

معرفی مزایای قفسه بندی لوازم یدکی در انبار

ایجاد نظم: برای تعمیر خودرو ها از قطعات یدکی کوچک و بزرگ استفاده می شود. قطعات یدکی خودرو شامل: انواع پیچ و مهره، لاستیک، خودرو، فیلتر، چراغ، بوق، لنت و.. می شود. بنابراین برای ایجاد نظم در انبار قطعات یدکی بسیار مهم است که قطعات را دسته بندی کرده و هر دسته بندی را در یک قفسه چیدمان کنید.

سرشماری آسان: برای جمع آوری اطلاعات درباره میزان موجودی محصولات و روند فروش نیاز است که محصولاتی که در انبار نگهداری می شوند به صورت ماهانه انبارگردانی شوند. برای اجرای انبارگردانی به روشی آسان و سرشماری دقیق تر لازم است که در انبار از قفسه بندی و چیدمان مناسبی استفاده شود.

کاهش خسارت: با استفاده از قفسه بندی در فضای انبار به طور چشمگیری از خسارت های احتمالی جلوگیری خواهد شد.

معرفی انواع قفسه بندی مناسب برای نگهداری قطعات یدکی

برای نگهداری هر نوع محصول لازم است که از قفسه بندی مناسب آن استفاده شود. به همین دلیل در این بخش قصد داریم شما را با انواع قفسه بندی مناسب قطعات یدکی آشنا کنیم.

قفسه بندی مشبک: بدنه فلزی مقاوم با قابلیت تنظیم ارتفاع و تعداد طبقات دارد. از قفسه بندی مشبک می توان در کسب و کار های مختلفی استفاده کرد.

پالت پیچ و مهره: یکی از رایج ترین وسایل برای چیدمان پیچ و مهره پالت آن ها است. پالت های پیچ و مهره جعبه های فلزی هستند که به صورت طبقاتی بر روی یک دیگر قرار می گیرند. بیشترین استفاده از پالت پیچ و مهره در انبار های صنعتی و خانگی نیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *