انواع لیفتراک مورد استفاده در انبار ها

انواع لیفتراک

یکی از حیاتی ترین بخش های اقتصادی در هر کشور مربوط به صنعت انبار داری آن است. کالا های تولید شده توسط کارخانه ها در انبار ها نگهداری می شوند. نگهداری اصولی از محصولات در انبار نیازمند استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته است. لیفتراک نیز یکی ازابزار های پیشرفته مورد استفاده در انبار ها است. در ادامه این مطلب با معرفی انواع لیفتراک ها و دلایل استفاده از آن ها در انبار صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لیفتراک چیست؟

یکی از ابزار های هوشمند و حیاتی در محیط انبار لیفتراک نام دارد. لیفتراک بار های سنگین و حجیم را در انبار ها جا به جا می کند. با توجه به متنوع بودن نیاز انبار ها لیتفراک نیز در انواع مختلفی تولید شده است و مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های استفاده از لیفتراک در انبار

  • قدرت جا به جایی بالا
  • طراحی ارگونومیک
  • ارتفاع بالابری

 

انواع لیفتراک در انبار داری

معرفی انواع لیفتراک

یکی از تجهیزات صنعتی مهم برای جا به جایی بار ها  و بسته های سنگین در انبار ها لیفتراک می باشد. به ظاهر لیفتراک که نگاه کنید متوجه یک دسته مخصوص برای نگهداری بار ها و دسته ای برای جا به جایی آن ها به سمت بالا و پایین خواهید شد. لیفتراک به کمک چرخ هایی قدرتمند در محیط انبار ها حرکت می کند. از لیفتراک در چهار حالت دستی، الکتریکی، گازی، دیزلی استفاده می شود.

بررسی تفاوت لیفتراک الکتریکی و دیزلی

همانطور که گفته شد لیفتراک های مختلفی نسبت به نیاز مشتری به بازار عرضه شده است. برای مثال لیفتراک الکتریکی برای رفع نیاز های خاص در محیط های کوچک کاربرد دارد. از مزایای لیفتراک الکتریکی می توان به سر و صدای کم آن اشاره کرد. همچنین صفحه نمایش لیفتراک الکتریکی پیشرفته و مناسب به کار گیری در محیط های کوچک است. اما اگر قصد جا به جایی بار های سنگین تری را دارید لازم است که از لیفتراک های دیزلی استفاده کنید. لیفتراک دیزلی مخصوص محیط هایی است که شرایط کاری سختی دارند و محیط بزرگ تر است. جالب است بدانید که لیفتراک های دیزلی نیز نسبت به نوع انرژی، ظرفیت باربری و شرایط محیطی دارای انواع مختلفی است.

معرفی جدیدترین مدل های لیفتراک

  1. لیفتراک الکتریکی: مناسب محیط های داخلی و بدون نویز
  2. لیفتراک دیزلی : مناسب محیط های بزرگ و برای جا به جایی بار های سنگین
  3. لیفتراک سه چرخ: اگر فضای محدودی دارید می توانید از لیفتراک های سه چرخ استفاده کنید.

انواع لیفتراک با توانایی مختلف جا به جایی

نکات مهم در خرید لیفتراک

خرید لیفتراک به رشد کسب و کار شما همچنین روند انبار گردانی بهتر کمک می کند. با توجه به متنوع بودن لیفتراک ها و محیط های انبار بسیار مهم است که قبل از خرید لیفتراک به نکات مهم زیر توجه کنید.

 برند معتبر : خرید لیفتراک از برندی معتبر به شما کمک می کند که محصولی با کیفیت و ماندگاری بالا را خریداری کنید. چرا که تاریخچه برند و میزان کیفیت محصولات تولید شده توسط آن نشان دهنده میزان کیفیت کالای تولید شده توسط آن برند نیز می باشد. همچنین می توانید در صورت خراب شدن قطعات لیفتراک یا عملکرد نادرست از برند تولید کننده تقاضای بررسی و ارائه خدمات را داشته باشید.

در دسترس بودن قطعات: در هنگام خرید لیفتراک باید به این نکته توجه داشته باشید که قطعات لیفتراک خریداری شده وجود داشته باشد و در صورت بروز خرابی بتوانید به راحتی آن را تعمیر کنید.

توانایی جا به جایی بالا: یکی از عوامل مهم در خرید لیفتراک توجه به میزان توانایی آن در جا به جایی و بلند کردن بار زیاد می باشد.

نوع سوخت مصرفی:  توجه به نوع سوخت مصرفی یکی از نکاتی است که باید قبل از خرید به آن دقت کنید. چرا که لیفتراک با استفاده از سوخت های گازی، دیزلی، الکتریکی کار می کند.

نکته : از مزایای خرید لیفتراک می توان به کاهش خستگی کارگران و افزایش دقت و توانایی در جا به جایی بار ها اشاره کرد.

 

انواع لیفتراک در انبار

جمع بندی

به طور کلی خرید لیفتراک و هر گونه وسیله صنعتی بروز برای محیط انبار الزامی است. چرا که تجهیزات صنعتی قدرت و دقت بالاتری نسبت به کارگران دارند. همچنین با خرید تجهیزات صنعتی برای انبار تا حد بسیاری از خطرات ناگهانی که جان افراد را تهدید می کند جلوگیری خواهید کرد. برای خرید تجهیزات مربوط به انبار و انبار داری می توانید به سایت صنعت بایگان مراجعه کرده و محصولات آن را مشاهده کنید. در صنعت بایگان قفسه بایگانی فلزی مناسب انبار نیز و محصولاتی مشابه به آن وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *