چرا بایگانی ریلی؟

سیستم بایگانی ریلی

با استفاده از بایگانی ریلی می توانید اسناد  مهم سازمان خود را به روشی امن ذخیره کنید. بایگانی ریلی اسناد مهم سازمان شما را از عوامل مانند: آتش سوزی، رطوبت زیاد، سرقت نیز حفظ می کند. اگر به دنبال یک سیستم بایگانی ریلی مناسب با سازمان خود هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

کمد یا قفسه بایگانی ریلی؟

از سیستم های بایگانی با دو نام کمد بایگانی ریلی و قفسه بایگانی ریلی در بازار یاد می کنند. بنابراین در این بخش قصد داریم بررسی کنیم کدام واژه مناسب و درست دقیقا چه چیزی است. باید بدانید که کمد بایگانی ریلی واژه درستی نیست اما بسیار ترند شده و به گوش همه ما در زمان خرید این سیستم ها به گوش ما خورده است.

قفسه بایگانی: به طور کلی وقتی اسم قفسه می آید ذهن همه ما به سمت یک سیستم دو طرف آزاد می رود. قفسه را با هیچ گونه کاوری پوشش نخواهند داد و از دو طرف قابل دسترسی است. احتمالا همه شما قفسه های فلزی دو طرف آزاد را در سوپر مارکت ها یا فروشگاه های بزرگ زنجیره ای مشاهده کرده اید.

قفسه ریلی: قفسه ریلی یک نوع دیگر از قفسه های فلزی است که برای نگهداری اسناد استفاده نمی شود.

کمد بایگانی ریلی: کمد به وسیله ای گفته می شود که از چهار طرف بسته شده باشد. بنابراین ساختار کمد کاملا با قفسه فرق می کند. چرا که برخلاف قفسه کمد بایگانی دارای درب و قفل است. بنابراین می توان گفت کمد بایگانی ریلی امنیت بسیار بیشتری نسبت به قفسه دارد و برای نگهداری اسناد بسیار مناسب تر است. یکی از دیگر تفاوت های کمد بایگانی ریلی با قفسه های ثابت و ریلی فلزی نحوه سفارش آن ها است. باید بدانید که برای سفارش کمد بایگانی ریلی باید از استاندارد ها پیروی کنید و سفارش در اندازه های دلخواه وجود ندارد.

 

سیستم بایگانی ریلی

بررسی کاربرد کمد بایگانی ریلی

ریلی بودن کمد بایگانی به معنی متحرک بودن آن است. کمد بایگانی ریلی با استفاده از یک ریل به حرکت در خواهد آمد. متحرک بودن سیستم بایگانی ریلی به نیروهای دفتر بایگانی اسناد کمک می کند تا بسیار راحت تر قفسه ها را حرکت دهند و به اسناد مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. یکی از مزایای خرید کمد بایگانی ریلی عدم محدودیت در فضای نگهداری اسناد در آن می باشد. همچنین می توانید رنگ کمد بایگانی ریلی را کاملا مناسب با اتاق ذخیره اسناد در نظر بگیرید. اگر قصد خرید کمد بایگانی ریلی از سایت معتبری را دارید پیشنهاد ما به شما مراجع هبه سایت صنعت بایگان و مشاهده محصولات آن ها است.

 

سیستم بایگانی ریلی

نکات مهم در نگهداری کمد بایگانی ریلی

در حالت معمولی طول عمر کمد بایگانی ریلی به دلیل کیفیت بالای جنس بدنه آن بسیار بالا است. اما نیاز است که نکاتی را در نگهداری کمد بایگانی ریلی رعایت کنید تا مشکلی برای این سیستم بوجود نیاید. در ادامه این بخش با معرفی نکات مهم در نگهداری کمد بایگانی ریلی همراه ما باشید.

عدم استفاده دستی از بایگانی ریلی: همانطور که می دانید عملکرد کمد بایگانی ریلی با استفاده از یک ریموت قابل کنترل است. بنابراین باید توجه داشته باشید که استفاده از نیروی فیزیکی و دستی کار کردن با کمد بایگانی ریلی امری کاملا اشتباه است. اگر قصد دارید که برای مدت طولانی سیستم بایگانی ریلی شما سالم باشد باید از ریموت آن برای باز کردن درب و جا به جایی قفسه های کمد استفاده کنید.

استفاده از کمد ریلی مطابق با کاربری آن: در جهت افزایش طول عمر سیستم بایگانی ریلی باید به نوع کاربری آن توجه کنید. برای مثال اگر نوع کاربری سیستم بایگانی شما مخصوص نگهداری از زونکن ها است بسیار مهم است که به این مسئله توجه کنید. بنابراین یکی از نکات تاثیر گذار در افزایش طول عمر سیستم بایگانی انتخاب درست و استفاده صحیح از آن است.

عدم تست نقطه ای بایگانی ریلی: باید بدانید که سیستم بایگانی ریلی مقاومت لازم را برای تست نقطه ای ندارد. بنابرین نباید برای تست آن از فشار دست یا پا بر روی سینی کمد استفاده کنید. چرا که در حین همین تست به سیستم بایگانی ضربه وارد خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *