قفسه بایگانی زونکن

قفسه بایگانی زونکن

قفسه بایگانی ریلی برای ذخیره اسناد موجود در زونکن بسیار مناسب است. با استفاده از زونکن و بایگانی ریلی  می توانید حجم بسیاری از اسناد را به صورت بهینه ذخیره و نگهداری کنید. اگرتعداد زونکن های موجود در شرکت شما بسیار است پیشنهاد ما به شما خرید قفسه بایگانی ریلی می باشد. در ادامه بیشتر درباره مفهوم بایگانی ریلی و انواع مدل های آن صحبت خواهیم کرد.

 

مختصری درباره مفهوم بایگانی ریلی

بایگانی ریلی روشی جدید برای نگهداری اسناد مهم در اداره ها نیز می باشد. با استفاده از بایگانی ریلی نه تنها حجم بسیاری از اسناد با نظمی خاص نگهداری می شوند بلکه مقدار فضای بسیاری از اداره شما آزاد خواهد شد. اگر فضای نگهداری اسناد شما زیاد نیست بهترین گزینه برای شما خرید بایگانی ریلی می باشد. یکی از مزایای استفاده از بایگانی ریلی جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات به اسناد مهم است. بنابراین استفاده از روش های قدیمی برای بایگانی کردن اسناد قدیمی شده وخطر از بین رفتن اسناد در آن ها بسیار بالا بوده است.

معرفی انواع بایگانی ریلی

 • بایگانی ریلی ثابت:

بایگانی ریلی ثابت همانطور که از اسم آن پیدا است قابلیت جا به جایی ندارد. از ابتدا محل قرار گیری آن را مشخص کرده تا بتوانید اسناد خود را درون آن قرار دهید. بنابراین اگر تعداد زیادی اسناد برای بایگانی کردن دارید باید از ابتدا انتخاب درستی داشته باشید تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.

 • بایگانی ریلی برقی:

یکی از پیشرفته ترین مدل های بایگانی ریلی، بایگانی ریلی برقی نیز می باشد. با استفاده از بایگانی ریلی برقی دیگر نگران جا به جا کردن آن به صورت دستی نخواهید بود.  تنها 10 ثانیه زمان برای جا به جایی بایگانی ریلی برقی  به کمک ریموت نیاز است. ویژگی برقی بودن قفسه بایگانی به شما کمک می کند تا زمان کمتری را صرف جا به جایی قفسه ها کنید و این مسئله باعث می شود که در زمانی کم به تعداد اسناد بیشتری رسیدگی کنید.

 • بایگانی ریلی مکانیکی:

   سیستم بایگانی ریلی مکانیکی را تحت عنوان سیستم بایگانی دستی نیز می شناسند. در این سیستم برای جا به جایی قفسه های بایگانی باید یه صورت دستی وارد عمل شد. شما می توانید قفسه بایگانی ریلی مکانیکی را به سمت راست یا چپ حرکت دهید. به طور کلی بایگانی های ریلی بر روی یک سیستم ریلی برای جا به جایی راحت تر قرار گرفته اند.

 • بایگانی ریلی متحرک:

بایگانی ریلی متحرک بر روی یک ریل قرار گرفته تا به راحتی جا به جا شود. متحرک بودن بایگانی ریلی به شما کمک می کند تا در زمان کم با سرعت بیشتری به اسناد بایگانی شده دسترسی داشته باشید.

 

زونکن چیست؟

زونکن یک پوشه پر کاربرد در اداره ها برای نگهداری اسناد مهم و بایگانی کردن آن ها است. طبقه بندی کردن کاغذ به وسیله زونکن نیز انجام می شود. کاغذ هایی که با پانچ سوراخ شده اند را می توان با استفاده از زونکن نگهداری کرد. تعداد اسناد اداره ها در زونکن بسیار بالا است. به همین دلیل نگهداری زونکن ها بدون هیچ قفسه ای کاری دشوار است. برای جلوگیری از انباشته شدن زومکن ها و عدم ورود گرد و غبار به اسناد لازم است که یک کمد یا قفسه برای بایگانی کردن آن ها تهیه شود. امروزه برای نگهداری اسناد و زومکن ها وابسته به میزان فضا یکی از انواع بایگانی ریلی را انتخاب و خریداری می کنند.

 

معرفی انواع زونکن

زونکن ها دارای انواع مختلفی هستند که دراین بخش قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

 1. زونکن های کلاسیک
 2. زونکن های پومر
 3. زونکن های گالینور
 4. زونکن های فانتزی
 5. زونکن های کاور دار
 6. زونکن های تبلیغاتی
 7. زونکن های کتان روکشی

مزایای استفاده از قفسه بایگانی زونکن

با استفاده از قفسه بایگانی زونکن دسترسی به اسناد و زونکن ها بسیار راحت تر خواهد شد. استفاده از سیستم بایگانی جدید به شما کمک می کند تا اسناد را به روش ها نوین و بهتری نگهداری کنید. همچنین از خطرات احتمالی مانند ورود گرد و غبار، ورود موش و از بین رفتن اسناد جلوگیری خواهید کرد. با خرید قفسه بایگانی زومکن بسیار به آزاد تر شدن فضای اداره خود کمک کرده اید.

 در خرید زونکن باید به چه مورادی توجه کنید؟

یکی از مهم ترین ویژگی ها در خرید زونکن توجه به جنس آن می باشد. جنس زونکن باید با کیفیت باشد تا به زودی ازبین نرود. امروزه در بازار جنس های مختلفی از زونکن وجود دارد.  اما بیشتر مردم به خرید زونکن از جنس پلاستیک و مقوایی علاقه دارند. اگر انتخاب شما هم زونکن مقوایی است باید بدانید که نگهداری زونکن مقوایی بسیار دشوار خواهد بود و نباید در برابر طوبت قرار بگیرد.

انواع جنس بدنه زونکن:

 • پلاستیکی
 • مقوایی
 • چوبی
 • چرمی
 • ورنی و ..
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *