کمد بایگانی ریلی هوشمند

کمد بایگانی ریلی هوشمند

قفسه بایگانی ریلی هوشمند از سیستم مکانیزه نگهداری اسناد پیروی می کند. هوشمند شدن سیستم بایگانی اسناد نشان دهنده بروز شدن و مکانیزه بودن آن ها است. استفاده از روش های مدرن و بروز دنیا برای نگهداری اسناد مزایای را برای سازمان ها مانند کم شدن نیروی سازمانی در بخش بایگانی اسناد به همراه دارد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی عملکرد کمد بایگانی ریلی هوشمند هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بررسی عملکرد کمد بایگانی ریلی هوشمند

همانطور که گفته شد سیستم بایگانی هوشمند مکانیزه شده است. بنابراین اولین مسئله ای که در سیستم بایگانی هوشمند مشاهده می کنید کم شدن نیروی کار در دفتر بایگانی اسناد است. سپس مشاهده خواهید کرد که دسترسی به اسناد درسیستم بایگانی هوشمند برخلاف سیستم های قدیمی بسیار آسان و سریع تر است. از مزایای سیستم بایگانی هوشمند می توان به عدم نیاز به نیروی فیزیکی برای جا به جایی کمد های بایگانی اشاره کرد. در واقع برای سیستم بایگانی هوشمند یک ریموت در نظر گرفته اند که می توانید با استفاده از آن قفسه های بایگانی ریلی را به منظور دسترسی به اسناد جا به جا کنید. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که اگر برق قطع شود چگونه باید اسناد را از کمد های بایگانی هوشمند خارج کرد؟ جای نگرانی نیست و یک سیستم هوشمند در همه شرایط ها برای شما کارایی دارد. در شرایط خاص  و قطع برق می توانید با استفاده از نیروی فیزیکی اما به روش درست قفسه های بایگانی ریلی را جا به جا کنید.

 

کمد بایگانی ریلی هوشمند

حرکت کابین در قفسه ریلی مکانیزه

به طور کلی چهار روش برای حرکت بین کابین ها در سیستم هوشمند بایگانی ریلی وجود دارد.

 • فرمان قفسه
 • ریموت کنترل
 • نرم افزار کامپیوتر
 • کلید حرکت اتوماتیک

نکات مهم در عملکرد کمد بایگانی ریلی هوشمند

همانطور که می دانید نگهداری اسناد برای مدت زمان طولانی در سازمان ها اهمیت بسیاری دارد. بنابراین انتخاب درست سیستم بایگانی در سالم ماندن اسناد بسیار اهمیت دارد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های یک سیستم بایگانی مناسب به لیست زیر توجه کنید.

لیستی از نکات مهم در سیستم بایگانی ریلی:

فاصله و چیدمان در قفسه های بایگانی ریلی بسیار اهمیت دارد. توجه داشته باشید که درهنگام خرید سیستم بایگانی ریلی فاصله بین قفسه ها استاندارد باشد. چرا که اگر فاصله بین قفسه ها کم باشد جریان هوا به خوبی از میان آن ها عبور نمی کند. یکی از مهم ترین فاکتور های سلم ماندن اسناد در بایگانی اسناد عبور جریان هوای مناسب است. زمانی که جریان هوا در قفسه ها به گردش در بیاید خطر فاسد شدن اسناد بسیار کمتر خواهد شد. همچنین در افزایش طول عمر نگهداری اسناد موثر خواهد بود. از دیگر ویژگی های فاصله استاندارد میان قفسه ها می توان به افزایش فضای چیدمان اسناد اشاره کرد.

 • نحوه حرکت قفسه ها: یکی از نکات مهم در خرید بایگانی ریلی توجه به حرکت همزمان و هوشمند قفسه ها با یکدیگر است.
 •  نمایشگر گرافیکی: بایگانی ریلی هوشمند باید مجهز به نمایشگر گرافیکی باشد. وظیفه نمایشگر گرافیکی نشان دادن خرابی ها و هشدار به مسئولان دفتر بایگانی اسناد است.
 • قابلیت مکانیکی: سیستم بایگانی ریلی هوشمند باید قابلیت مکانیکی را هم داشته باشد تا در صورت قطعی برق مصرف کننده بتواند به اسناد مورد نیاز دسترسی پیدا کند.
 • طراحی مناسب: یکی از ویژگی های مهم در خرید بایگانی ریلی توجه به ظاهر آن است. ظاهر کمد بایگانی ریلی باید مناسب با فضای سازمان شما باشد. سازمان ها می توانند به رنگ دکوراسیون فضای دفتر بایگانی اسناد خود توجه کنند سپس سیستم بایگانی ریلی با رنگ نزدیک به دکوراسیون سازمان خود را خریداری کنند. در ادامه بیشتر درباره مزایا و دلایل خرید سیستم بایگانی هوشمند با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

کمد بایگانی ریلی هوشمند

مزایای استفاده از قفسه بایگانی ریلی هوشمند

تغییر سیستم بایگانی اسناد از روش های قدیمی به جدید مزایای بسیاری را با خود به همراه دارد. کاربری قفسه بایگانی ریلی بسیار راحت است و بسیار به صرفه جویی انرژی کمک می کند. با خرید سیستم بایگانی ریلی هوشمند می توانید از راه دور هم آن را با استفاده از نصب نرم افزار بر روی موبایل کنترل کنید. اگر قصد خرید سیستم بایگیان ریلی از سایت معتبری را دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت صنعت بایگان است.

سایر مزایا:

 1. حذف راهرو های اضافی
 2. آزاد شدن 80 درصد فضای اداره
 3. افزایش بهره وری نیروی انسانی
 4. قابلیت اجرا در نمای های مختلف (فلزی، ام دی اف، های گلاس، چوب و فلز)
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *